
Caritas Polska z pomocą mieszkańcom Bejrutu
Caritas Polska przeznaczyła na pomoc mieszkańcom Bejrutu 100 tys. zł z własnych środków i rozpoczęła zbiórkę funduszy na ten cel. Od 5 sierpnia udało się już zgromadzić 550 tys. zł.

Caritas Polska przeznaczyła na pomoc mieszkańcom Bejrutu 100 tys. zł z własnych środków i rozpoczęła zbiórkę funduszy na ten cel. Od 5 sierpnia udało się już zgromadzić 550 tys. zł.

Ks. abp Tadeusz Kondrusiewicz, arcybiskup mińsko-mohylewki, zaapelował we wtorek do protestujących i struktur siłowych na Białorusi o wstrzymanie przemocy i zaproponował zwołanie „pilnego okrągłego stołu”, aby to przy nim, a „nie na barykadach”, decydować o dalszym losie kraju.

Decyzją Watykanu kościół w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla, gdzie znajduje się Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej, został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Dekret zostanie uroczyście ogłoszony podczas Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego 13 sierpnia o godz. 18.00.

W Toruniu zakończyło się trzydniowe spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. Ostatnim jego punktem była Msza św. wraz z rozesłaniem, sprawowana w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Tekst w przekładzie Biblii Tysiąclecia (wyd. V) 8,1 Gdy zszedł z góry, postępowały za Nim wielkie tłumy. 2 A oto

W Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia w bazylice, której przewodniczył o. Gwidon Hensel OFM Wikariusz Prowincji OO. Bernardynów. Po Mszy św. wierni modlili się na dróżkach uczestnicząc w Procesji Boleści Maryi.

Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz wezwał wiernych diecezji sandomierskiej do modlitwy i postu w intencji powołań kapłańskich. „Bądźmy razem z młodymi przez modlitwę, dobrą radę, a przede wszystkim dając przykład życia bez reszty oddanego Bogu” – napisał w słowie do wiernych.

Tradycyjnie jak w każdą niedzielę Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Modlił się wraz z nimi o wytrwanie w wierze i braterskiej miłości. To ważne zwłaszcza w chwilach, w których mroki i burze życia podważają nasze zaufanie do Boga.

Po hasłem „Pokonując wszystkie wirusy” hiszpańska diecezja Burgos już po czternasty zorganizowała kampanię „Pro Templos”. Jej celem jest zebranie funduszy na remont kościołów oraz przybliżenie religijnego dziedzictwa regionu.

Ze względu na epidemię COVID-19 tegoroczne Zebranie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Dyrektorzy diecezjalni, referentki i promotorzy misyjni żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych oraz animatorzy otrzymają pakiety informacyjne.

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

W piątek, 14 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się XII Organowy Koncert przy Świecach.
