fot. Wanda Wasicka

XII Organowy Koncert przy Świecach w Nieszawie

W piątek, 14 sierpnia, o godz. 21.00 w kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie odbędzie się XII Organowy Koncert przy Świecach.

W tym roku z recitalem wystąpi Jadwiga Kowalska. Organistka będzie szóstym  absolwentem prof. Joachima Grubicha, który wystąpi w Nieszawie, a także pierwszą kobietą w tym gronie oraz drugą od początku nieszawskich późnowieczornych sierpniowych koncertów.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci prof. Joachima Grubicha spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i jego szkoły z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia m.in. Bronisława Rutkowskiego i „ojca polskiej organistyki”.

Podczas muzycznego wydarzenia fara z XV wieku oświetlona jest jedynie światłem świec. Recitalom towarzyszy klimat wyciszenia i skupienia.

Koncert poprowadzą inicjatorzy imprezy: ks. kan. Grzegorz Molewski, proboszcz parafii nieszawskiej, oraz nieszawianka Wanda Wasicka. Organizatorem wydarzenia jest parafia rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Nieszawie. Jest ono współfinansowane ze środków marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Wstęp na XII Organowy Koncert przy Świecach jest wolny. Organizator przypomina o zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych.

Wanda Wasicka/radiomaryja.pl

drukuj