fot. twitter.com/MonikaaaBilska

W Gdyni odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP dla Rodziny Radia Maryja

W Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego dla Rodziny Radia Maryja na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzeniu towarzyszyło hasło: „Z polską pieśnią i tańcem przez wieki”.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego zaprosił Rodzinę Radia Maryja w wyjątkową podróż – od średniowiecza, poprzez zabory, powstania narodowe, okres kształtowania się niepodległego państwa polskiego, aż po współczesność.

Koncert zagrany dla Rodziny Radia Maryja to już kolejne w ostatnim czasie podziękowanie za wsparcie i modlitwę na wspólnej drodze służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Do Gdyni udał się m.in. dyrektor Radia Maryja – o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Na zakończenie koncertu zachęcał on jego uczestników, aby kształtowali dobrego ducha naszej Ojczyzny.

Patrzymy na tych wielkich ludzi, którzy Polskę nam odbudowali po 100 latach. Wśród tych ludzi ponad 30 zostało ogłoszonych błogosławionymi i świętymi. Trzeba pracować nad charakterem. Dobry charakter, ćwiczyć cnoty – o tym się nie mówi. Cnota to jest stała skłonność do dobrego – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

Przyjaciele Radia Maryja biorący udział w koncercie mogli posłuchać m.in. takich utworów jak: „Warszawianka” czy pieśń „Boże coś Polskę”. Są one symbolem polskiej walki o niepodległość.

Transmisję wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

 

RIRM

drukuj