fot. youtube.com

Odpust z okazji uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wejherowie

Odpust odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia bieżącego roku. Okazją do przeżywania odpustu jest uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W najbliższy piątek 14 sierpnia, w godzinach 10.00-16.00, będzie miało miejsce przywitanie przybyłych pielgrzymów na placu przy kościele klasztornym. O godzinie 11.00 zostaną odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP połączone z medytacją, które będą miały miejsce w kościele klasztornym. Po Godzinkach, około godziny 13.00 różaniec z medytacją, a o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Godzina 17.00 to czas uroczystej procesji z kościoła klasztornego na Kalwarię. Również o 17.00 odśpiewany zostanie Akatyst ku czci Bogurodzicy. Uroczystej Eucharystii o godzinie 18.00 przewodniczyć będzie ojciec prowincjał Bernard Marciniak. Po Mszy świętej procesja maryjna ze świecami od kaplicy Domku Matki Bożej do kaplicy Grobu Maryi.

W sobotę 15 sierpnia, o godzinie 8.30, formowana będzie procesja z Najświętszym Sakramentem, która wyruszy o 9.00 na Kalwarię. O godzinie 10.00 odprawiona zostanie Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Zbigniewa Zielińskiego. Po Eucharystii nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów oraz pożegnanie przybyłych pielgrzymów.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym należy pamiętać o przestrzeganiu dystansu społecznego 2 metrów oraz noszeniu maseczki zakrywającej nos i usta.

radiomaryja.pl

drukuj