fot. PAP/EPA

Kandydatka na wiceprezydenta USA

Joe Biden wskazał kandydatkę na wiceprezydenta. Będzie to senator z Kalifornii Kamala Harris. Taką decyzją zaskoczony jest Donald Trump.

W Stanach Zjednoczonych takiej sytuacji nie było nigdy. Po raz pierwszy w historii czarnoskóra kobieta może być wiceprezydentem USA. To 55-letnia senator z Kalifornii –  Kamala Harris.

„Jestem zaszczycona, że mogę dołączyć do Joe Bidena, jako kandydat naszej partii na wiceprezydenta. Zrobię wszystko, aby uczynić go naszym głównodowodzącym” – napisała na Twitterze.

Takim wyborem Joe Bidena zaskoczony jest ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump.

– Harris jest bardzo zaangażowana w podnoszenie podatków. Chce ciąć fundusze dla naszej armii na poziomie, którego nikt nie zna – wskazał prezydent USA.

Kamala Harris rywalizowała z Joe Bidenem o demokratyczną nominację prezydencką. Krótko była nawet liderką sondaży prawyborczych. Z wyścigu wycofała się jednak w grudniu z powodu braku funduszy na dalszą kampanię. Niejednokrotnie między Harris a Bidenem dochodziło do spięć.

– Była dla Joe Bidena prawdopodobnie bardziej złośliwa niż Elizabeth Warren. Była bardzo lekceważąca dla Bidena – mówił Donald Trump.

Biden i Harris oficjalnie otrzymają nominację Partii Demokratycznej w przyszłym tygodniu.

TV Trwam News

drukuj