[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Trzeźwość to sposób na życie wolne, odpowiedzialne, rozważne, odważne, oparte na miłości Boga i drugiego człowieka, ale także siebie samego

Trzeźwość to nie tylko niepicie alkoholu. Niepicie alkoholu to zdecydowanie za mało. Trzeźwość to sposób na życie wolne, odpowiedzialne, rozważne, odważne, oparte na miłości Boga i drugiego człowieka, ale także siebie samego. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kiedy mówimy o trzeźwości narodu, to wielu osobom wydaje się, że Kościół proponuje albo prohibicję, albo całkowitą abstynencję – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, w programie „Rozmowy Niedokończone” w TV Trwam.

EWANGELIA – XX niedziela zwykła

Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji 15 sierpnia  jest świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia w dowód wdzięczności Bogu za zebrane plony przynosimy do kościoła bukiety złożone ze zbóż, kwiatów i ziół. Centralne uroczystości odbyły się na Jasnej Górze.