
Poczwórna radość redemptorystów – śluby zakonne i przyjęcie kandydatów
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, dla redemptorystów jest dniem szczególnie ważnym, ponieważ w tym dniu wielu z nas składało swoje śluby zakonne.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, dla redemptorystów jest dniem szczególnie ważnym, ponieważ w tym dniu wielu z nas składało swoje śluby zakonne.

Zmaganie między „Niewiastą obleczoną w słońce”, a wielkim smokiem trwa. Wymaga to postawy czujności i domaga się nieustannej modlitwy do Matki Bożej – mówił metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski podczas odpustowej Mszy św. w bazylice Mariackiej w Krakowie.

23 sierpnia 2020 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach będzie miała miejsce VII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia, podczas której zostaną poświęcone Dzwony Nadziei.

Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Jan Paweł II był jednym z najważniejszych Papieży, którzy działali na rzecz dialogu międzyreligijnego i przełamywania stereotypów – powiedział ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi.

Trzeźwość to nie tylko niepicie alkoholu. Niepicie alkoholu to zdecydowanie za mało. Trzeźwość to sposób na życie wolne, odpowiedzialne, rozważne, odważne, oparte na miłości Boga i drugiego człowieka, ale także siebie samego. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kiedy mówimy o trzeźwości narodu, to wielu osobom wydaje się, że Kościół proponuje albo prohibicję, albo całkowitą abstynencję – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej, w programie „Rozmowy Niedokończone” w TV Trwam.
Uroczystości związane z 44. rocznicą śmierci i 92. rocznicą urodzin Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza oraz 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” odbędą się 18 sierpnia w Pelagowie-Trablicach oraz 23 sierpnia w Koniemłotach.

Tegoroczne spotkanie modlitewne z powodu epidemii ma nieco inną formę. Zamiast na piekarskim wzgórzu, uroczystości z udziałem tylko delegacji pielgrzymów odbędą się w bazylice.

Dzisiejszą niedzielę, przeżywamy jako Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Zaapelował o to przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

Jezus podążył w okolice Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych stron, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha». Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem.

Wspólnota Kościoła nie zagraża ludzkiej wolności i procesom wychowania każdego konkretnego człowieka – mówił na Jasnej Górze metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. Apelował o niezgodę na „odejście od rozumu i porządku natury stworzonego przez Boga”.

W sobotę obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji 15 sierpnia jest świętem Matki Bożej Zielnej. Tego dnia w dowód wdzięczności Bogu za zebrane plony przynosimy do kościoła bukiety złożone ze zbóż, kwiatów i ziół. Centralne uroczystości odbyły się na Jasnej Górze.
