fot. br. Michał Zieliński CSsR

Poczwórna radość redemptorystów – śluby zakonne i przyjęcie kandydatów

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, dla redemptorystów jest dniem szczególnie ważnym, ponieważ w tym dniu wielu z nas składało swoje śluby zakonne.


W tym roku była poczwórnie radosnym dniem. Dziękujemy Bogu, że w czasie uroczystej jutrzni 16 braci, w tym 1 brat juniorysta, mogło ponowić swoją profesję zakonną.

O godzinie 9.00 delegacja naszej wspólnoty seminaryjnej udała się na lubaszowską „Górę Tabor”, by uczestniczyć razem z naszmi najmłodszymi współbraćmi w uroczystości złożenia przez sześciu z nich pierwszych ślubów zakonnych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

O godzinie 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej przeżywaliśmy śluby wieczyste 4 współbraci. Przełożony Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR, kierując słowo w czasie homilii do profesów wieczystych, mówił im, że „może nie wiedzą, czy ich życie w klasztorze będzie wygodne i przyjemne, czy trudne i smutne, nie wiedzą czy atmosfera we wspólnocie w jakiej przyjdzie im żyć, będzie miła czy też nie, ale wiedzą jedno, że decyzja jaką dzisiaj podejmują jest wolą Bożą, którą rozeznawali przez 7 lat zakonnej formacji”.

Czwartym powodem naszej radości jest przyjęcie nowych kandydatów do naszego Zgromadzenia, które miało miejsce w naszym domu zakonnym dzisiejszego popołudnia. Przyszłym braciom postulantom życzymy wytrwałości w stawianiu pierwszych kroków na drodze życia zakonnego.

br. Almar Suchan CSsR, WSD Redemptorystów w Tuchowie

drukuj