Benedykt XVI najstarszym papieżem w historii

Benedykt XVI od dziś jest najstarszym wiekiem spośród wszystkich papieży w historii. Papież senior, który ma obecnie 93 lata i zasiadał na Stolicy Piotrowej w latach 2005-13, w środę 2 września skończył 34 108 dni życia, wyprzedzając Leona XIII (Vincenzo Gioacchino Pecciego; 2 marca 1810-20 lipca 1903), który zmarł po 25 latach urzędowania. Informację podał portal niedziela.pl.

Rzecznik KEP: Obecność w mediach społecznościowych jest konieczna w komunikacji Kościoła

Obecność w mediach społecznościowych jest konieczna we współczesnej komunikacji Kościoła z mediami i wiernymi. Jest to najszybszy i najskuteczniejszy sposób komunikacji z szerokim gronem odbiorców – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ. Od 2 września br. rzecznik episkopatu jest obecny w mediach społecznościowych – na Twitterze i na Facebooku.

Ks. kard. S. Dziwisz: Słowa papieża Jana Pawła II „Nigdy więcej wojny!” są dziś nadal aktualne

„Nigdy więcej wojny! To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”. Słowa te, wypowiedziane przed laty przez Papieża Polaka św. Jana Pawła II, są dziś nadal aktualne – podkreśla przyjaciel i wieloletni sekretarz Ojca Świętego ks. kard. Stanisław Dziwisz, w rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Gdańsk: W kościele św. Brygidy sprawowano Eucharystię z okazji 40. rocznicy Sierpnia’80

W kościele św. Brygidy w Gdańsku sprawowana była Msza św. z okazji 40. rocznicy Sierpnia’80. Uczestniczyli w niej przedstawiciel najwyższych władz państwowych, w tym prezydent RP i premier, parlamentarzyści i samorządowcy, opozycjoniści z czasów PRL, członkowie NSZZ „Solidarność” oraz przedstawiciele IPN.

Ks. bp T. Bronakowski: Z całego serca dziękuję ludziom dobrej woli, którzy w sierpniu podjęli dar abstynencji. Wykazali się ogromną odpowiedzialnością za drugiego człowieka, swoją rodzinę, ale także za cały nasz naród

Ks. bp Tadeusz Bronakowski dziękuje wszystkim, którzy w sierpniu podjęli dar abstynencji. „Wykazali się ogromną odpowiedzialnością za drugiego człowieka, swoją rodzinę, ale także za siebie i za cały nasz naród. Należą się ogromne podziękowania z tego względu, że moglibyśmy powiedzieć, słowami Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, wielkiego apostoła trzeźwości, że trzeźwość naszego narodu, to jest polska racja staniu” – mówił przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.