Odszedł do Pana ks. prof. dr hab. Michał Bednarz – wybitny znawca Pisma Świętego

29 sierpnia zmarł śp. ks. prof. dr hab. Michał Bednarz. To wybitny biblista oraz znawca Pisma Świętego. Był wykładowcą egzegezy Nowego Testamentu, historii zbawienia, teologii biblijnej, archeologii i geografii Palestyny m.in. w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie (1984 – 2000). Na antenie Radia Maryja przez wiele lat prowadził audycję „Pytania o Słowo Boże”.

W Brazylii odnaleziono list św. Jana Bosko

W archiwum salezjanów w Brazylii został odnaleziony oryginalny list św. Jana Bosko z 1885 r. Wyraża w nim zatroskanie o salezjańskie apostolstwo realizowane w tym kraju i o nowe powołania do pełnienia misji przez swych duchowych synów. Przy okazji przypomniano o wizji św. Jana Bosko na temat przeniesiona stolicy z Rio de Janeiro do nowo zbudowanej Brazylii.

W toruńskim sanktuarium odprawiono nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji  

W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyło się nabożeństwo ekspiacyjne za grzech aborcji, czyli zabijania dzieci nienarodzonych. W południe sprawowana była Msza św. przebłagalna. Następnie odbyła się procesja pokutna z relikwiami świętych od krzyża na plac przed Sanktuarium.

Ks. abp W. Depo: Niech Duch Święty uzdalnia nas do dawania świadectwa Ewangelii

Prośmy Maryję, Matkę niezawodnej nadziei i św. Jana Chrzciciela, aby Duch Święty rozświetlał drogi naszego życia i uzdalniał nas do dawania świadectwa Ewangelii – podkreślił ks. abp Wacław Depo w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze w sobotę, 29 sierpnia. Metropolita częstochowski przewodniczył i wygłosił homilię podczas Mszy św. na rozpoczęcie trzeciego dnia 368. Zebrania Plenarnego Episkopatu, które obraduje w Częstochowie.