fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ks. bp T. Bronakowski: Z całego serca dziękuję ludziom dobrej woli, którzy w sierpniu podjęli dar abstynencji. Wykazali się ogromną odpowiedzialnością za drugiego człowieka, swoją rodzinę, ale także za cały nasz naród

Ks. bp Tadeusz Bronakowski dziękuje wszystkim, którzy w sierpniu podjęli dar abstynencji.Wykazali się ogromną odpowiedzialnością za drugiego człowieka, swoją rodzinę, ale także za siebie i za cały nasz naród. Należą się ogromne podziękowania z tego względu, że moglibyśmy powiedzieć, słowami Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, wielkiego apostoła trzeźwości, że trzeźwość naszego narodu, to jest polska racja staniu” – mówił przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Co roku Kościół w naszej ojczyźnie zachęca w sierpniu do podjęcia wyrzeczenia w intencji trzeźwości rodaków i dania świadectwa powstrzymania się od picia alkoholu.

Nadmierne spożywanie napojów wysokoprocentowych przynosi poważne szkody społeczne, zwłaszcza jeśli mówimy o dzieciach żyjących w rodzinach z problemem alkoholowym.

– Z całego serca dziękuję tak wielu ludziom dobrej woli, wierzącym i niewierzącym, którzy w miesiącu sierpniu podjęli dar całkowitej abstynencji. Wykazali się ogromną odpowiedzialnością za drugiego człowieka, swoją rodzinę, ale także za siebie i za cały nasz naród. Należą się ogromne podziękowania z tego względu, że moglibyśmy powiedzieć, słowami Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, wielkiego apostoła trzeźwości, że trzeźwość naszego narodu, to jest polska racja staniu – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

Według różnych statystyk w naszym kraju jest ok. miliona osób uzależnionych od alkoholu. Z kolei osób pijących ryzykownie i szkodliwie jest nawet 3-4 mln.

Średnio na jedną osobę przypada obecnie 12,5 litra alkoholu. Obniża się także wiek inicjacji alkoholowej i wynosi już 12 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl