Śladami ks. kard. Stefana Wyszyńskiego: Lublin, Warszawa, Gniezno

Lublin, Warszawa, Gniezno to szczególne miejsca naznaczone obecnością ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. To tam pełnił posługę biskupią, a później już jako prymas. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ Polska odbudowywała się ze zniszczeń wojennych, a do tego władza komunistyczna, która nastała zaraz po wojnie, również tego nie ułatwiała.  

Ks. abp M. Jędraszewski: Całe życie ks. kard. S. Wyszyńskiego to posługa głoszenia miłości Chrystusa, która zwycięża świat i pozwala człowiekowi przestać się bać

11 lipca rozpocznie się 9-tygodniowa nowenna, która ma być przygotowaniem Archidiecezji Krakowskiej do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Szczególną modlitwę za Kościół i ojczyznę ogłosił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, podczas niedzielnej Mszy św. w parafii Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce, gdzie poświęcił kamień węgielny pod budowę Domu Pamięci Prymasa Tysiąclecia.

Ks. abp M. Mokrzycki: Kościół na Ukrainie przeżywa wiosnę

Współcześnie Kościół na Ukrainie boryka się z wieloma problemami. „Nasz Kościół cały czas przeżywa wiosnę, bo odzyskaliśmy wiele kościołów, a powstają też nowe. Mamy święcenia nowych kapłanów. Mamy też możliwości, by tworzyć kolejne parafie” – powiedział tygodnikowi „Echo Katolickie” ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, były osobisty sekretarz świętego Jana Pawła II.

Polacy licznie pielgrzymują na Jasną Górę

Na Jasnej Górze odbyła się XXV jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Do Królowej Polski przybyła też Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Jutro z kolei do stóp Matki Bożej Częstochowskiej przybędą dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych.