fot. Tomasz Strąg

Już dzisiaj XXII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych spotkają się dziś na Jasnej Górze. XXII pielgrzymce towarzyszy hasło „Do Ciebie się  uciekamy”. Modlitewne spotkanie rozpocznie się o 11.00. W pierwszej części zaplanowany jest koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza i zespołu „Armia Dzieci”.

Dzieci z PKRD spotkają się dziś na Jasnej Górze i będzie im towarzyszyło hasło: „Do Ciebie się  uciekamy” [czytaj więcej]. Podczas pielgrzymki nie zabraknie również modlitwy różańcowej, którą poprowadzi Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Centralnym punktem będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Długosza.

W rozmowie z Radiem Maryja ks. bp Antoni Długosz zachęcił do udziału w modlitewnym wydarzeniu.

– Pamiętajmy o tym, że Matka Boża czeka tam, gdzie jest Jej kochane serce. Okażcie miłość Matce Bożej, zapraszając swoich rodziców, opiekunów, babcie i dziadków, by z Wami pojechali na Jasną Górę. Będą wspaniałe atrakcje. Pośpiewamy sobie piosenki na koncercie, czynnie będziemy uczestniczyli we Mszy świętej. Pamiętajcie o tym, że przez sakrament chrztu wszyscy jesteśmy kapłanami Pana Jezusa, mamy powszechne kapłaństwo, czyli będziemy na Jasnej Górze odprawiali Mszę świętą z księdzem przewodniczącym i pokażemy wszystkim Polakom, jak bardzo kochamy Matkę Bożą – powiedział ks. bp Antoni Długosz.

Transmisję z Jasnej Góry przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci działają od 1997 roku. Obecnie istnieją w wielu krajach świata na wszystkich kontynentach.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl