fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] O. D. Paszyński CSsR podczas XXII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci: Ziarno, aby wyrosło, potrzebuje czasu, dlatego bądźmy cierpliwi. Ważne, aby ziarno rzucać w glebę serc młodych ludzi z miłością i ono zaowocuje

Ziarno, aby wyrosło, potrzebuje trochę czasu, dlatego bądźmy cierpliwi. Ważne, aby siać, aby się nie zniechęcać, aby to ziarno rzucać w glebę serc młodych ludzi z miłością i ono zaowocuje – powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, podczas XXII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasnej Górze.

Na Jasnej Górze zakończyła się XXII Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło: „Do Ciebie się uciekamy”. [czytaj więcej]

– Drodzy pielgrzymi, dobrze, że jesteście. Jak to dobrze, że dziś możemy spotkać się w domu u Matki Bożej razem z naszymi przyjaciółmi: ks. bp. Antonim Długoszem, o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR i Magdaleną Buczek. Cieszę się, że możemy spotkać się ze wszystkimi kapłanami, siostrami zakonnymi, rodzicami i z dziećmi. Dziękuję, że przybyliście na Jasną Górę i dajecie piękne świadectwo miłości do Pana Jezusa i do Jego Matki Maryi – mówił do pielgrzymów duchowny.

O. Dariusz Paszyński CSsR ocenił, że zaangażowanie w [XXII Pielgrzymkę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci] i przybycie na Jasną Górę jest procesem siania ziarna.

– W sposób szczególny chciałbym podziękować organizatorom, rodzicom, kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom oraz wszystkim zaangażowanym w to, aby przybyć dziś z dziećmi na XXII Pielgrzymkę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Jest to proces siania ziarna – wskazał wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

– Ziarno, aby wyrosło, potrzebuje trochę czasu, dlatego bądźmy cierpliwi. Nie wszystko od razu. Niedawno słyszałem, że uczeni znaleźli w egipskich piramidach ziarna, które mają więcej niż 3 tys. lat, ziarna z tamtej epoki. Naukowcy wsadzili te ziarna do ziemi i wydały one owoc – wyrosły. Tak samo może być w życiu młodych ludzi. Może to ziarno gdzieś się zagubiło, zawieruszyło i może niekiedy potrzeba wielu lat, aby wyrosło i wydało owoc. Ważne, aby siać, aby się nie zniechęcać, aby to ziarno rzucać w glebę serc młodych ludzi z miłością i ono zaowocuje. Za to, że siejecie – bardzo wszystkim dziękuję – podsumował o. Dariusz Paszyński CSsR.

fot. Monika Bilska

radiomaryja.pl

drukuj