pixabay.com

Polacy licznie pielgrzymują na Jasną Górę

Na Jasnej Górze odbyła się XXV jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. Do Królowej Polski przybyła też Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. Jutro z kolei do stóp Matki Bożej Częstochowskiej przybędą dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych.

XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę miała charakter dziękczynny, a także pokutno-ekspiacyjny.

– Akcja, taka jak Akcja Katolicka, to czyn, dzieła, przedsięwzięcia. Akcja Katolicka, jeśli tak, to w Kościele, jeśli tak, to wokół Chrystusa Zmartwychwstałego, jeśli katolicka, to wraz z Maryją, jeśli Akcja Katolicka, to z Maryją w obronie wiary – mówił ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski.

W ramach pielgrzymki konferencję wprowadzającą wygłosił o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja i TV Trwam.

– Dla mnie jest to szczególny zaszczyt, ale i okazja, by podziękować właśnie Akcji Katolickiej w Polsce za solidarność od początku powstawania dzieła Radia Maryja i dzieł przy nim dalej powstających – powiedział o. dyr. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Na Jasną Górę przybyła dziś także Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości.

– Każdy małżonek, rodzic, kapłan, nauczyciel, polityk, samorządowiec, dziennikarz, twórca kultury, każdy szlachetny i odpowiedzialny człowiek powinien pamiętać o fundamentalnej zasadzie, że im trudniejsza jest sytuacja, w jakiej się znajdujemy, im bardziej dotkliwe są skutki pandemii, z im większą próbą charakteru i człowieczeństwa przychodzi się na mierzyć, tym radykalniej należy dbać o własną trzeźwość, ale także o trzeźwość całego narodu – podkreślał przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości, ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Z kolei jutro już po raz [XXII do stóp Matki Bożej Częstochowskiej] przybędą dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych działających przy Radiu Maryja. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: „Do Ciebie się uciekamy”.

– Pragniemy przyjść do Maryi ze wszystkim tym, co nosimy w swoich sercach, zawierzając nas samych, nasze rodziny i naszą wspólnotę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – mówiła założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, Magdalena Buczek.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.00 na jasnogórskich błoniach. Z kolei we wrześniu na Jasnej Górze – jak poinformował przewodniczący Komisji Maryjnej Episkopatu Polski, ks. abp Wacław Depo – odbędzie się narodowe dziękczynienie za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. [więcej] 

TV Trwam News

drukuj