fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ojciec Święty: Aby być uczniami Jezusa, nie wystarczy wierzyć, że Bóg istnieje, ale trzeba zaangażować się razem z Nim

Ojciec Święty Franciszek wskazał, że aby być uczniami Jezusa, nie wystarczy wierzyć, że Bóg istnieje, ale trzeba zaangażować się razem z Nim. Papież, w rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański, nawiązał do fragmentu Ewangelii, w którym Chrystus ucisza burzę na jeziorze.

Ojciec Święty porównał to wydarzenie do życia każdego z nas. Apelował, by mówić Jezusowi o naszych problemach. Papież podkreślił, że wiara zaczyna się od przekonania, że sami sobie nie wystarczamy oraz od poczucia, że potrzebujemy Boga.

Wskazał, że gdy przezwyciężamy fałszywą religijność, która nie chce przeszkadzać Bogu, kiedy wołamy do Niego, On może dokonać w nas cudów.

– Uczniowie dali się ogarnąć strachem, ponieważ wpatrywali się w fale, zamiast patrzeć na Jezusa. Podobnie jest z nami. Ileż to razy wpatrujemy się w problemy, które nas nękają, zamiast pójść do Pana i zrzucić na Niego nasze troski? Ileż to razy, podobnie jak uczniowie, zostawiamy Pana w jakimś zakątku na dnie łodzi życia, by obudzić go dopiero w chwili potrzeby? – zwracał uwagę papież Franciszek.

Pozdrawiając przybyłych na plac św. Piotra, papież Franciszek zwrócił m.in. uwagę na obecność Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl