O. Leon Knabit OSB: Co święty Benedykt ma do powiedzenia dzisiejszemu człowiekowi?

Każdej wiosny my, benedyktyni, cieszymy się wszystkimi przejawami ożywiającej przyrody. To dla nas wyzwanie, żebyśmy i my wciąż tak odżywali – zwłaszcza, że jednym z benedyktyńskich logo jest pień ściętego drzewa, który wypuszcza świeżą, zieloną gałązkę, pod którym jest podpis: „Succisa virescit”, to znaczy: „Ścięty pień zieleni się na nowo”.

Święto św. Benedykta z Nursji, opata, patrona Europy

Benedykt z Nursji należy do najgłośniejszych postaci w Kościele łacińskim. Wsławił się niezwykle mądrą i wyważoną regułą, która stała się podstawą dla bardzo wielu późniejszych rodzin zakonnych na Zachodzie. Przez założony przez siebie zakon Benedykt przyczynił się nie tylko do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury.

Za nami Wielki Odpust Tuchowski

Trwające 9 dni świętowanie u Pani Ziemi Tarnowskiej rozpaliło uczestników miłością do Jezusa i Jego Matki. Wielki Odpust Tuchowski odbył się pod hasłem: „Zgromadzeni z Matką Bożą Tuchowską na Eucharystii”.

Hiszpania: Kierowca jak Dobry Samarytanin

“Zaopiekuj się nim (Łk 10,35). Dobrzy Samarytanie w drodze” – to tegoroczne hasło Dnia Odpowiedzialności za Ruch drogowy, który od 53 lat organizuje Kościół w Hiszpanii. Biskupi apelują do kierowców o odpowiedzialność na drodze szczególnie teraz, kiedy rozpoczynają się wakacje. Nadmierna prędkość oraz jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków to główne przyczyny wypadków.

[TYLKO U NAS] Ks. abp W. Depo podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Chrześcijanin nie może żyć naprawdę bez perspektywy radosnej nadziei spotkania z Bogiem w wieczności

Dzisiejszym pielgrzymowaniem potwierdzamy apostolski program wraz z Maryją, że Ewangelia jest radosną obietnicą w Chrystusie. Przychodzimy dzisiaj z dziękczynieniem za wiele, ale również z wieloma prośbami uciekając się pod Jej szczególną opiekę i wstawiennictwo u Boga – mówił w czasie homilii ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

O. dr T. Rydzyk CSsR: Dziękuję, że mimo pandemii wyszliście z domów. Wyprowadźcie z domów tych, którzy jeszcze nie wrócili do kościołów

Wyprowadźcie z domów tych, którzy jeszcze nie wrócili do kościołów. Internet to nie jest Msza święta w pełni. To trochę taki erzac. W niektórych krajach do dzisiaj są zamknięte kościoły. Są tak zamknięte, że nawet nie spowiadają, ani nie udzielają Komunii Świętej. Tak robili komuniści. Czy to nie jest podobny plan, a pozór jest taki, że trwa pandemia? Do sklepów ludzie idą, nawet na mecze już chodzą. Przyprowadźcie wszystkich do kościoła – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

[TYLKO U NAS] O. J. Sok CSsR: Umocnieni modlitwą jesteśmy silniejsi, byśmy wierzyli w przyszłość naszą, naszych rodzin, Kościoła, ojczyzny i całego świata

„Pielgrzymi nadziei” bardzo dziękuję w imieniu nas wszystkich, księże Arcybiskupie, że nas tak nazwałeś. Nam się chce żyć, bo wierzymy w naszą przyszłość i z nadzieją patrzymy na jutrzejszy dzień. Dlaczego tak jest? Ciągle umacniamy się wspólnie odmawianą modlitwą. Umocnieni modlitwą jesteśmy silniejsi, byśmy wierzyli w przyszłość naszą, naszych rodzin, Kościoła, ojczyzny i całego świata – mówił o. Janusz Sok CSsR, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] O. S. Pacholski OSPPE: W trudnych czasach potrzeba skierowania naszych myśli ku Ewangelii

W trudnych czasach potrzeba skierowania naszych myśli ku temu, co nas podnosi i daje nam siłę, z czego możemy czerpać inspirację i moc do działania – ku Ewangelii. Ona zawsze nas unosi i uwzniośla ludzkie życie – powiedział o. Samuel Pacholski OSPPE, przeor Jasnej Góry, podczas drugiego dnia XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.