O. dr T. Rydzyk CSsR: Radio Maryja będzie miało 30 lat. Ono istnieje dzięki łasce Bożej i ludziom, którzy czują Ewangelię

będzie miało 30 lat. Ono istnieje dzięki łasce Bożej i ludziom, którzy czują Ewangelię oraz ufają nam pomimo tego, że od 30 lat ktoś o nas kłamie. Jest tyle propagandy, kłamstw w radiu, telewizji (…). Rodzina Radia Maryja czuje swoje, ufa i za to dziękujemy Panu Bogu, Matce Bożej. Dziękujemy za tych wszystkich, którym zależy na ewangelizacji, którzy nie przyjmują kłamstw, nie wierzą w nie. Dzięki waszej pomocy i modlitwie to istnieje – mówił Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk CSsR podczas XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

[TYLKO U NAS] Ks. bp I. Dec: Musimy się obronić przed przewrotną ideologią gender i błędnym ekologizmem, gdzie panuje empatia do losu zwierząt, a brakuje empatii do poczętych dzieci

Trwa XXX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W tym roku spotkanie u stóp Królowej Polski przebiega pod hasłem „Ewangelia radosną obietnicą”. O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza święta. Homilię wygłosił ks. bp Ignacy Dec. Biskup senior diecezji świdnickiej podkreślił, abyśmy nie bali się działań ludzkich, które odbieramy jako atak na Pana Boga i wartości chrześcijańskie

Penitencjaria Apostolska wydała dekret zezwalający ks. abp. Wacławowi Depo na udzielenie papieskiego błogosławieństwa wraz z łaską odpustu zupełnego w trakcie XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

8 lipca bieżącego roku Penitencjaria Apostolska wydała dekret związany z XXX Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Dekret, który został podpisany z upoważnienia Ojca Świętego Franciszka, zezwala ks. abp. Wacławowi Depo, metropolicie częstochowskiemu, na udzielenie papieskiego błogosławieństwa wraz z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami w ramach XXX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

IX Dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego 2021 – „Wybrałem Was, abyście szli i owoc przynosili” (por. J 15, 16)

Zwieńczenie Wielkiego Odpustu Tuchowskiego przebiegło pod hasłem „Wybrałem Was, abyście szli i owoc przynosili” (por. J 15, 16). Kaznodzieje pochylali się nad ostatnią częścią liturgii Mszy św., a więc nad rozesłaniem. Cały dzień kapłani oczekiwali na pokutników w konfesjonałach, zaś wierni chętnie wykorzystywali ten ostatni dzień Odpustu na modlitwę i spotkanie z kochającą Matką Bożą Tuchowską.

Ks. abp W. Depo dla „Naszego Dziennika”: Misja Radia Maryja jest nie do przecenienia. Z myślą o przyszłych pokoleniach umacnia wiarę, kształtuje człowieka

Rewolucja kulturowa w miejsce norm moralnych wynikających z prawa naturalnego zapisanego w Dekalogu stawia zasady sprzeczne z chrześcijańskimi wartościami i w ogóle z ludzką naturą. To ogromne zagrożenie. Dlatego misja Radia Maryja jest nie do przecenienia. Z myślą o przyszłych pokoleniach umacnia wiarę, kształtuje człowieka, który zawsze w swoich działaniach musi mieć perspektywę wieczności, bo naszym Panem jest Jezus, a przewodniczką Maryja – wskazał w rozmowie z red. Małgorzatą Bochenek z „Naszego Dziennika” ks. abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu.