fot. Monika Bilska

Zakończyła się XXX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Pod hasłem „Ewangelia radosną obietnicą” na Jasną Górę pielgrzymowali słuchacze Radia Maryja. Niedzielnej Mszy św. przewodniczył metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo.

Od wczesnych godzin rannych na jasnogórskich błoniach gromadzili się pielgrzymi.

– Przybądź nam miłościwa Pani ku pomocy – modlili się pielgrzymi.

Słuchacze Radia Maryja drugi dzień pielgrzymki rozpoczęli Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Ci, którzy codziennie modlą się poprzez radio, tym razem mieli okazję być razem. W tym jednym miejscu, które tak szczególnie ukochali.

– Jesteś Królem, Jesteś Królem, Królem jest Bóg – śpiewano.

W modlitewnym czuwaniu Rodzinie Radia Maryja towarzyszył zespół Lumen. Z każdą godziną do Częstochowy przybywali kolejni wierni. Zbliżała się Msza św., która była centralnym punktem pielgrzymki. Pozdrowienia Rodzinie Radia Maryja przekazał prezydent Andrzej Duda. List głowy państwa odczytała szef jego kancelarii, Grażyna Ignaczak-Bandych.

– Dają Państwo świadectwo żywej wiary, niewyczerpanej miłości bliźniego i nadziei – odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, w liście odczytanym przez europoseł Jadwigę Wiśniewską pisał, że inżynierowie nowego świata proponują nam dzisiaj Polskę bez Boga i wartości.

– Chcą umeblować nasz polski dom na swoją modłę i wyzuć nas z tego wszystkiego, co miłujemy. Ten nowy świat, który chcą nam narzucić, jest światem na opak, światem antywartości – wskazał prezes PiS.

Po przeciwnej stronie staje Rodzina Radia Maryja. W homilii metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo, który przewodniczył Eucharystii, zwrócił uwagę, że po śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II Polska została poddana silnej presji z zewnątrz. Przykładem tej presji jest raport Maticia. Dokument, który tzw. aborcję nazywa prawem człowieka, znalazł poparcie w Parlamencie Europejskim.

– Przekazujemy wyrazy podziękowania i uznania zarówno polskim posłom do Parlamentu Europejskiego, jak również i z zagranicy, którzy wyrazili swój głos sprzeciwu wobec agresywnej ideologii raportu Maticia z Chorwacji – powiedział metropolita częstochowski.

Ks. abp Wacław Depo mówił, że dziś zbyt dużo jest reformatorów i tych, którzy chcą oczyszczać prawdę i wiarę Kościoła. Wskazał, że głównym skutkiem laicyzacji jest zepchnięcie Jezusa na peryferie, wyrzucenie na margines nadziei życia wiecznego. Rodzinę Radia Maryja metropolita częstochowski nazwał „Pielgrzymami Nadziei”.

– Chrześcijanin nie może żyć naprawdę bez perspektywy radosnej nadziei spotkania z Bogiem w wieczności. Dlatego życie mamy rozumieć, przeżywać jako pielgrzymkę nadziei. My nie jesteśmy stąd – akcentował ks. abp Wacław depo.

O Rodzinie Radia Maryja w dniu jej spotkania z Jasnogórską Panią pamiętał Ojciec Święty Franciszek. To na antenie katolickiej rozgłośni każdego dnia wierni modlą się za Papieża.

– Pamiętam i błogosławię tym wszystkim, którzy dzisiaj w Polsce uczestniczą w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja w częstochowskim sanktuarium – wskazał Ojciec Święty.

W tym roku Radio Maryja będzie przeżywało 30 lat istnienia. Rocznica zbiega się z 50-leciem kapłaństwa dyrektora rozgłośni, o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, o czym przypomniał prowincjał redemptorystów, o. Janusz Sok CSsR.

– Ojciec Dyrektor ma taką jedną swoją osobliwość, a mianowicie szybko się męczy, ale tylko wtedy, gdy nic nie robi – podkreślił o. Janusz Sok CSsR.

Dyrektora Radia Maryja nie mogło zabraknąć dziś na Jasnej Górze. Dziękował pielgrzymom i przypomniał im, by tę radość, jaką odnajdują w Bogu, nieśli dalej.

– Mimo tej pandemii wyszliście z domów. Przyprowadźcie do kościołów także tych, którzy do kościoła nie wrócili. Wyprowadźcie z domów do kościoła – mówił Ojciec Dyrektor.

Przez internet nie można doświadczyć tego, jak wielkim darem jest Jezus w Eucharystii – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk. Ale trudno doświadczyć też żywej wspólnoty. Właśnie na tę wspólnotę pełną radości i śpiewu tak bardzo czekali pielgrzymi, którzy dziś dotarli na Jasną Górę.

– Abyśmy byli jedno, podajmy sobie ręce – podsumowano.

Wspólne pielgrzymowanie zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl