Wikary Karol Wojtyła w Niegowici – to tam przyszły Papież po raz pierwszy ucałował ziemię

22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu ks. kard. Karola Wojtyły, który jako Papież przyjął imiona Jan Paweł II. Dziś obchodzimy wspomnienie liturgiczne tego wybitnego Polaka. Swoją posługę kapłańską i duszpasterską rozpoczął na małej małopolskiej prowincji. To właśnie w Niegowici wikary Wojtyła po raz pierwszy uklęknął i pocałował ziemię.

Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II

Dziś liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, przypadające w rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka w 1978 r. Tego dnia w toruńskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odbywają się uroczystości odpustowe.

Wizyta Ad Limina Apostolorum

Trzeba się spotykać i komunikować – powiedział ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W ten sposób odniósł się do wizyty Ad Limina Apostolorum trzeciej grupy księży biskupów.

Ks. abp J. Guzdek podczas Mszy św. w Watykanie: Św. Jan Paweł II ukazał na nowo, że chrześcijaństwo jest piękne i fascynujące w świecie, który przekonywał, że ludzkość wyrosła już z potrzeby Boga, Chrystusa i wiary   

Trzecia grupa polskich księży biskupów składających wizytę ad limina apostolorum uczestniczyła dziś w Eucharystii przy grobie św. Jana Pawła II. Msza Św. w bazylice watykańskiej sprawowana była w przeddzień wspomnienia liturgicznego Papieża w 43. rocznicę inauguracji jego pontyfikatu.

[TYLKO U NAS] D. Matecki o antykatolickich profanacjach i aktach wandalizmu: Jest na to przyzwolenie liderów politycznych dzisiejszej opozycji

Jest na to przyzwolenie liderów politycznych dzisiejszej opozycji. Cała kultura została w zasadzie zmobilizowana do tego, żeby uderzać w Kościół katolicki, żeby go piętnować, żeby wśród młodzieży Kościół katolicki był – można powiedzieć – niepopularny – mówił na antenie Radia Maryja w środowej audycji „Aktualności dnia” Dariusz Matecki, radny miasta Szczecina z Solidarnej Polski, odnosząc się do ścięcia przydrożnego krzyża w Zielonej Górze i innych czynów wymierzonych w uczucia religijne katolików.

[TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Gdyby nie zaangażowanie się jak największej liczby ludzi wierzących w przemiany, jakie były konieczne w naszej Ojczyźnie, księża niczego by sami nie zrobili

Gdyby nie zaangażowanie się jak największej liczby ludzi wierzących w przemiany, jakie były konieczne w naszej Ojczyźnie, księża niczego by sami nie zrobili. Bez udziału ludzi nie byłoby mowy o tym, aby cokolwiek mogło się zmienić w Polsce. Moglibyśmy dużo mówić, wytężać się i oddać serca, ale gdyby nie było odzewu w sercach Polaków, nic by nie było – powiedział ks. bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.