[Jestem w Kościele] Impreza bez Gospodarza

Jeden z najbardziej znanych kościołów na świecie – katedra Notre Dame w Paryżu, ma zmienić się w środku nie do poznania. Jak donoszą media, odpowiedzialni za jej odbudowę doszli do wniosku, że nie odbudują wnętrza w takiej samej formie jak przed pożarem, chociaż zaleca to tamtejszy konserwator zabytków. Wolą zrobić to w swoim, poprawnym politycznie kluczu. Do tego stopnia, że jeden z paryskich architektów stwierdził, że to tak jakby Disney wszedł do Notre Dame i zrobił z niej wesołe miasteczko.

Ks. bp Adrian Galbas SAC – arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej

Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej ks. bp. Adriana Józefa Galbasa SAC arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej, zwalniając go jednocześnie ze stolicy tytularnej Naisso. Decyzję Papieża ogłosiła w południe (4 grudnia 2021, we wspomnienie św. Barbary) Nuncjatura Apostolska w Polsce.

O. A. Laskosz CSsR: Bycie kustoszem Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu to piękna i wyjątkowa służba Rodzinie Radia Maryja

Bycie kustoszem to nic innego jak posługa dla tych wszystkich, którzy przybywają do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jest to służba od rana do późnego wieczora, bo jest to wyjątkowe miejsce dla Polski i Rodziny Radia Maryja. Cała Polska tu przyjeżdża. Każdy powinien mieć możliwość bycia w tym wyjątkowym miejscu – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w reportażu „Nowa Ewangelizacja: Gwiazda Nowej Ewangelizacji”.

Dziękczynienie za 30 lat Radia Maryja – życzenia Księży Biskupów

Już w sobotę – 4 grudnia – w Toruniu rozpoczyna się dziękczynienie za 30 lat istnienia Radia Maryja. Z tej okazji życzenia do Katolickiej Rozgłośni i jej Założyciela, o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, wystosowali polscy księża biskupi.  „ przez trzydzieści rozrosło się jak ewangeliczne drzewo zasadzone z gorczycznego ziarna, dając schronienie ptakom podniebnym, czyli tym wszystkim, którymi opiekuje się Bóg Ojciec, posyłając do świata Kościół” – napisał ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

[TYLKO U NAS] Ks. bp E. Frankowski: Myślę, że z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę

Bardzo dziękuję Panu Bogu, że przez 30 lat swojej biskupiej posługi mogłem aktywnie uczestniczyć w tak wspaniałym dziele, jakim jest . Pamiętamy, w jak trudnych warunkach powstała rozgłośnia. Cudem jest, że zaistniało z niczego. Myślę, iż z tych wielotysięcznych wrogich, kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę – powiedział ks. bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.