fot. PAP/EPA

Ojciec Święty nawoływał Polaków do dalszej pomocy narodowi ukraińskiemu

Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej podsumował swoją podróż apostolską do Marsylii. W swojej wypowiedzi odniósł się do sytuacji migracji na świecie.

Papież Franciszek spotkał się z wiernymi na środowej audiencji generalnej. Ojciec Święty podsumował podczas niej swoją podróż apostolską do Marsylii.

– Morze Śródziemne jest kolebką cywilizacji i kolebką dla życia. To niedopuszczalne, by stało się grobem ani też miejscem konfliktu w żadnym wypadku. Krótko mówiąc, jest to miejsce spotkania, a nie konfrontacji, życia, a nie śmierci – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty wezwał wiernych do wyboru braterstwa nad obojętnością. Podkreślił także znaczenie Morza Śródziemnego dla chrześcijan i wskazał na potrzebę przywrócenia nadziei społeczeństwom europejskim.

– Z jego wschodniego brzegu dwa tysiące lat temu wyruszyła Ewangelia Jezusa Chrystusa, by głosić wszystkim ludziom, że jesteśmy dziećmi jednego Ojca, który jest w niebie i że jesteśmy powołani do życia jako bracia i siostry; że miłość Boga jest większa niż nasz egoizm i nasze zamknięcie, a z pomocą Jego miłosierdzia możliwe jest sprawiedliwe i pokojowe ludzkie współistnienie – oznajmił Ojciec Święty.

Papież zwrócił uwagę na to, że w kontekście migracji potrzeba konkretnych działań zarówno krótko, jak i długoterminowych, aby osoby, których dotyka ten problem, miały wybór – zostać w kraju czy go opuścić.

Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty Franciszek nawiązał do przypadającego w ostatnią niedzielę Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

W minioną niedzielę obchodzony był Światowy dzień Migranta i Uchodźcy pod hasłem „Wolni, aby wybrać migrować czy pozostać”. Pamiętajcie nadal o waszych braciach i siostrach z Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny ogarniętej wojną. Oni szukają pomocy, schronienia i życzliwości w waszym kraju. Okazujcie im ewangeliczną życzliwość. Niech Bóg wam błogosławi – mówił papież Franciszek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl