fot. acninternational.org

„Milion dzieci modli się na różańcu” dla jedności i pokoju

18 października br. najmłodsi z całego świata zjednoczą się w akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. Uczestnicy będą prosić Matkę Bożą o pokój – ten w rodzinach i na szczeblach państwowych. Kampanię prowadzi papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

https://www.youtube.com/watch?v=lb5ejyAQqe8&ab_channel=ACN

„Milion dzieci modli się na różańcu” jest zaproszeniem do odpowiedzenia na prośbę Matki Bożej Fatimskiej o modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie. W akcję mogą włączyć się rodziny, parafie czy nauczyciele razem z dziećmi.

– Dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Wspólne odmawianie różańca z dziećmi umocni jedność w Kościele i między narodami – przekazują koordynatorzy inicjatywy z PKWP.

W 2022 r. na różańcu 18 października modliło się 840 tys. dzieci ze 140 krajów świata, w tym 250 tys. młodych Polaków. Do tegorocznej akcji zgłosiły się już ponad 44 tys. dzieci. [dołącz]

Pomysł zrodził się w Caracas, stolicy Wenezueli, w 2005 roku.

Ulotka-Milion-dzieci-modli-sie-na-rozancu -2023

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl