fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek do Rodziny Radia Maryja zgromadzonej na Jasnej Górze: Chciejmy towarzyszyć tej pielgrzymce poprzez wspólne odmówienie modlitwy Zdrowaś Maryjo

Pamiętam także o dzisiejszej wielkiej pielgrzymce polskiej Rodziny Radia Maryja, która odbywa się  w sanktuarium w Częstochowie. Chciejmy towarzyszyć tej pielgrzymce poprzez wspólne odmówienie modlitwy Zdrowaś Maryjo – powiedział Ojciec św. Franciszek po modlitwie Anioł Pański do Rodziny Radia Maryja zgromadzonej na pielgrzymce u szczytu Jasnej Góry.

***

Drodzy Bracia i Siostry!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich was, rzymian oraz pielgrzymów z Włoch i z różnych krajów, jesteście dzielni, stojąc tu w tym gorącu na tym placu. W sposób szczególny pozdrawiam polskich wiernych przybyłych na rowerach z Chełma, w archidiecezji lubelskiej, pamiętam także o dzisiejszej wielkiej pielgrzymce polskiej Rodziny Radia Maryja, która odbywa się w sanktuarium w Częstochowie. Chciejmy towarzyszyć tej pielgrzymce poprzez wspólne odmówienie modlitwy Zdrowaś Maryjo

Witam z radością Służebnice Dziewicy Niepokalanej i błogosławię pracę
ich Kapituły Generalnej, która dzisiaj się zaczyna; jak również kapłanów z różnych krajów uczestniczących w kursie formatorów seminaryjnych zorganizowanym przez Instytut Sacerdos w Rzymie.
Specjalne pozdrowienie dla młodzieży z chóru „Puzangalan” – co znaczy „nadzieja” – z Tajwanu. Dziękuję za wasz śpiew! Pozdrowienie także dla Chóru Alpejskiego z Palazzolo sull’Oglio oraz dla wiernych z Conversano.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę nie zapominajcie modlić się za mnie. Smacznego obiadu i do zobaczenia!

Tłumaczenie: Radio Maryja

RIRM

drukuj