Obrady Kapituły Generalnej Córek Bożej Miłości w Krakowie

Po raz pierwszy w historii Zgromadzenia Córek Bożej Miłości Kapituła Generalna odbywa się w Polsce. Do Krakowa przyjechało 40 sióstr z różnych krajów i kontynentów. Obradować będą do 31 lipca w Domu Prowincjalnym.

Zadaniem Kapituły jest refleksja nad charyzmatem i misją Zgromadzenia we współczesnym świecie, planowanie przyszłości, aktualizacja Konstytucji, a także wybór nowego zarządu generalnego.

W 27. Kapitule Generalnej biorą udział siostry m.in. z Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Austrii, Słowacji, Czech, Chorwacji, Ugandy, Albanii i Polski. Obradom przewodniczy pochodząca z Brazylii przełożona generalna s. Maria Dulce Adams.

Moderatorami Kapituły są: o. Yuji Sugawara SJ, profesor i dziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, konsultant Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz o. Witold Adamczewski SJ, pracownik Collegium Bobolanum i Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

Zgromadzenie Córek Bożej Miłości założyła 21 listopada 1868 r. w Wiedniu Służebnica Boża Matka Franciszka Lechner. Od początku istnienia instytutu jego głównym zadaniem była praca oświatowo-wychowawcza i pomoc ubogim. Obecnie siostry, na wzór swojej Założycielki, „czynią Bożą miłość widzialną w świecie”, podejmując apostolat w 20 krajach.

s. Justyna Krzyżan

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl