fot. twitter.com/EpiskopatNews

Niebawem setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Tegoroczny maj to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich Polaków. Prawie 100 lat temu – 18 maja 1920 roku – w kamienicy przy ulicy Kościelnej w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła. Za dwa tygodnie, 18 maja, obchodzić będziemy okrągłą rocznicę urodzin papieża Polaka.

To miało być wspólne świętowanie urodzin Papieża. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele uroczystości, spotkań i wydarzeń –  w tym zaplanowana na 17 maja narodowa pielgrzymka do Rzymu –   nie będzie mogło się odbyć. Mimo izolacji Polacy chcą, by świętowanie urodzin Karola Wojtyły było radosnym i szczególnym czasem dziękczynienia za dar jego życia i posługę. Archidiecezja Krakowska zaprasza do udziału w stworzeniu wirtualnego żywego pomnika papieża Polaka. Akcja polega na wspólnym nagraniu litanii z okazji papieskich urodzin – mówi ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego.

– Ta inicjatywa litanii do świętego Jana Pawła II, którą nagrywamy w poszczególnych miejscach naszego zamieszkania, pracy czy rożnego rodzaju innych miejsc gdzie przebywamy, ma zjednoczyć wszystkich tych, którzy chcieli wziąć udział w uroczystościach i pokazać, że duża wspólnota ludzi, która czci świętego Jana Pawła II, którym on jest bliski, jednoczy się na tej modlitwie – podkreśla ks. Łukasz Michalczewski.

Do stworzenia wspólnego prezentu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły włączyli się ojcowie bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej. Także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zachęca do udziału w akcji.

– Włączamy się w tę inicjatywę z okazji 100–lecia urodzin świętego Jana Pawła II, który był Papieżem miłosierdzia i wszystko co związane z miłosierdziem, jest nam bliskie tu – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – zaznacza ks. dr Zbigniew Bielas, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Litania zostanie wyemitowana 18 maja o godzinie 12.00 w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej. Tymczasem już w najbliższy czwartek 7 maja w Wadowicach rozpocznie się proces kanonizacyjny Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców świętego Jana Pawła II. Postulatorem procesu jest ks. Sławomir Oder, który również postulował proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Jana Pawła II.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl