Nauczanie o rodzinie wg. Jana Pawła II na uczelniach w Brazylii

Myśl Jana Pawła II o osobie, rodzinie i małżeństwie stanie się przedmiotem nauczania na katolickich uczelniach Brazylii. Decyzję tę podjęto na spotkaniu przedstawicieli episkopatu tego kraju i Papieskiego Instytutu Jana Pawła II w Rzymie. Spotkanie zakończyło się 26 sierpnia w Guarulhos koło São Paulo. Wśród uczestników byli także brazylijscy specjaliści ds. rodziny.

Głównym celem spotkania w Guarulhos było utworzenie grupy wykładowców, którzy ukończyli specjalistyczne studia podyplomowe o rodzinie. Bp João Carlos Petrini, przewodniczący komisji episkopatu ds. rodziny, poinformował po spotkaniu, że grupa specjalistów podejmie się prowadzenia kursów podyplomowych na temat rodziny. Odpowiedzialność za nowy przedmiot nauczania na uczelniach katolickich Brazylii weźmie na siebie Papieski Instytut w Rzymie.

Brazylijscy badacze myśli Jana Pawła II o osobie ludzkiej, rodzinie i małżeństwie będą także prowadzić wykłady w instytutach i diecezjach pragnących pogłębić znajomość nauczania Papieża Polaka.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj