Na Litwie powstanie kościół pw. bł. Jana Pawła II

Pierwszy Kościół ku czci bł. Jana Pawła II zostanie wybudowany w Wilnie. Decyzję w tej sprawie podjął ks. kard. Audrys Bačkis, metropolita wileński, który chce upamiętnić przypadającą w tym roku 20. rocznicę wizyty Papieża Polaka na Litwie.

Informację o budowie świątyni podał ks. Wojciech Górlicki, członek Rady ds. Budownictwa Sakralnego Wileńskiej Kurii.

Powstał już projekt kościoła ku czci Jana Pawła II, który będzie budowany w jednej z dzielnic, zamieszkiwanej przez kilkadziesiąt tysięcy osób, leżącej na obrzeżach miasta. To pomysł kardynała Bačkisa. Mam nadzieję, że kult Jana Pawła II będzie się nadal rozwijał, tym bardziej że dwa lata temu ks. abp Zygmunt Zimowski z Watykanu przekazał nam relikwie Papieża Polaka, zaś przy mojej parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Nowej Wilejce został postawiony pierwszy w Wilnie pomnik poświęcony naszemu Papieżowi – powiedział ks. Górlicki, który głosi rekolekcje wielkopostne w Radomiu.

Jak podkreślił ks. Górlicki, którego cytuje Katolicka Agencja Informacyjna, Ojciec Święty Jan Paweł II z powodów oczywistych jest szczególnie czczony przez Polaków, ale również przez Litwinów. – Dodam, że prace związane z budową kościoła są zaawansowane, został zatwierdzony już projekt. Teraz są omawiane szczegóły dotyczące całego zaplecza duszpasterskiego, które ma powstać przy parafii. W tym roku mija 20 lat od wizyty Jana Pawła II na Litwie, dlatego metropolita wileński chce, aby jeszcze w tym roku została rozpoczęta budowa nowego kościoła – dodał ks. Górlicki.

Nasz Dziennik/RIRM

drukuj