fot. twitter.com/JasnaGoraNews

Na Jasnej Górze trwają ogólnopolskie „Rekolekcje dla wszystkich”

Na Jasnej Górze trwają ogólnopolskie „Rekolekcje dla wszystkich”. Ma to być propozycja na trudny czas narodowych podziałów. W trzydniowe wydarzenie można się włączyć za pośrednictwem internetu.

Na pogram składają się katechezy o godzinie 12.00, Msze święte o 20.00 oraz Apele Jasnogórskie o 21.00. [czytaj więcej]

Wśród prowadzących rekolekcje znaleźli się, m.in. Prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak; ks. bp opolski, Andrzej Czaja oraz ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy częstochowski.

Pierwszy dzień rekolekcji przypadł w Narodowe Święto Niepodległości. Wieczorne rozważania apelowe poprowadził metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo.

– Pragniemy podziękować Bogu za dar naszej wolnej Ojczyzny i za Twoje macierzyńskie wstawiennictwo w niebezpieczeństwach i wspieranie nas w drogach do niebieskiej Ojczyzny. A jednocześnie przychodzimy do Ciebie z sercami pełnymi niepokoju i troski o przyszłość domu, którym jest Polska i więź osobistą Polaków na drogach Kościoła – podkreślił ks. abp Wacław Depo.    

Inicjatorami trzydniowych rekolekcji są: Rada Stała i Rada ds. Apostolstwa Świeckich Episkopatu Polski oraz ojcowie paulini.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl