Modlitwa w intencji Światowych Dni Młodzieży

O godz. 18:00 w krakowskim kościele pw. św. Krzyża zostanie odprawiona Msza św. w intencji Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.

W krakowskiej parafii pod wezwaniem Krzyża Świętego Msze św. w intencji ŚDM są odprawiane każdego, 16. dnia miesiąca o stałej porze. Ta inicjatywa trwa już od czasu spotkania młodzieży w Madrycie z papieżem Benedyktem XVI. Pomimo programu „Cz@t ze słowem”, który przygotowuje młodzież do kolejnych ŚDM ks. Jan Abrahamowicz, proboszcz parafii św. Krzyża w Krakowie, zaznacza, że przede wszystkim chodzi tutaj o modlitwę.

– Inicjatywa mszy św. w intencji ŚDM to inicjatywa ogólnopolska duszpasterzy młodzieży w Polsce. Po Madrycie inicjatywa ta gdzieś zanikła, ale nasza parafia wciąż pozostała przy tym. Na msze św. przychodzi młodzież, zawsze zapraszamy któregoś z księży, który był wcześniej na ŚDM. Kazanie zawsze nawiązuje ŚDM. Przede wszystkim chodzi o modlitwę, która jest nieodłącznym elementem programu duchowego „Cz@t ze słowem”, który działa od adwentu – powiedział ks. Jan Abrahamowicz.

„Cz@t ze słowem” to duchowy program, przygotowujący młodzież na kolejne Światowe Dni Młodzieży, który rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu w 2013r. Jest to pierwsza część trzyletniego programu, który potrwa do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Program „Cz@t ze słowem” zakłada comiesięcznie spotkania w grupach i osobistą medytację nad niedzielną Ewangelią. Zachęca też proboszczów parafii, aby organizowali spotkania młodych ludzi i pomagali w interpretacji Pisma Św. i rozmawiali na tematy dotyczące rodziny, godności i tożsamości człowieka. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.kdm.org.pl.

W krakowskich kościołach regularnie odprawiane są msze św. w intencji ŚDM: w każdy I piątek miesiąca o godz. 18:00 w Bazylice Krzyża Świętego (oo. Cystersi) przy ul. Klasztornej 11 (Kaplica Akademicka), w każdy I piątek miesiąca, o godz. 16:30 w Kościele Nawiedzenia NMP (oo. Karmelici) przy ul. Karmelickiej 19, ( po Mszy św. adoracja w intencji ŚDM ).
Msze Św. w tej intencji odbywają się także w każdą I sobotę miesiąca, o godz. 17:00 w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie przy ul. Totus Tuus 32 oraz każdego 16. dnia miesiąca, o godz. 18:00 w Kościele Świętego Krzyża przy ul. Św. Krzyża 23.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

RIRM

.

drukuj