Ks. kard. A. Bagnasco: Rośnie świadomość chrześcijańskich korzeni Europy

Ks. kard. A. Bagnasco: Rośnie świadomość chrześcijańskich korzeni Europy

Moim zdaniem rośnie w Europie świadomość jej chrześcijańskich korzeni i wartości wymiaru religijnego w życiu prywatnym i publicznym – powiedział w Brukseli przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy. Ks. kard. Angelo Bagnasco dodał, że podobny wzrost zauważa w przekonaniu chrześcijan o potrzebie ich zaangażowania w życie społeczne i polityczne.

Ksiądz Kardynał wskazał, iż to zaangażowanie jest konieczne w budowaniu Europy, jako wspólnego domu.

„Był czas, kiedy chrześcijanie dystansowali się od społeczeństwa, od polityki. Uważano wtedy za wystarczające koherentne świadectwo osobiste. Ale to za mało. Jezus nakazał nam przecież, abyśmy byli solą i zaczynem dla świata, i takimi powinniśmy być” – podkreślił przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy.

W tym kontekście ks. kard. Angelo Bagnasco przypomniał nauczanie społeczne Kościoła, które zachęca wierzących do zaangażowania na rzecz dobra wspólnego.

Odnosząc się do problemu terroryzmu Ksiądz Kardynał zaznaczył, że narody europejskie muszą przezwyciężyć strach.

„Jest on uzasadniony. Akty terrorystyczne są oczywiste, ale religia daje wielki zastrzyk zaufania, wewnętrzną siłę, daje nadzieję na przezwyciężenie pokusy nie tylko strachu, ale także zamknięcia się w sobie samym poszczególnych ludzi, grup czy państw” – akcentował ks. kard. Angelo Bagnasco.

Chrześcijaństwo daje wewnętrzną siłę, aby patrzeć dalej i wyżej, a nie tylko skupiać się na chwili obecnej.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl