Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia kobiet z Domu Samotnej Matki

Fundacja Małych Stópek, która od blisko pięciu lat podejmuje działania na rzecz obrony życia – zachęca do włączenia się w kolejną inicjatywę pro-life. O pomyśle udzielenia wsparcia Domowi Samotnej Matki w Poczerninie – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, pomysłodawca i prezes Fundacji.

– Bardzo ważnymi miejscami opieki nad kobietami w ciąży znajdującymi się w trudnej sytuacji – są domy samotnej matki. Wielokrotnie Fundacja Małych Stópek kierowała kobiety do takich placówek na terenie całego kraju. Dobrze zdajemy sobie sprawę, jak są one istotne – podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk.

Prezes Fundacji Małych Stópek zwraca uwagę, że ważne jest nie tylko to, aby kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji dać dach nad głową, wyżywienie i opiekę, ale także przygotowywać je do pełnienia roli matki, roli opiekunki nad małym dzieckiem.

W związku z tym – jak wskazuje kapłan – Fundacja Małych Stópek podjęła decyzję o wsparciu jednego z takich domów.

– Tą placówką jest Dom Samotnej Matki w Poczerninie. Można powiedzieć, że Fundacja Małych Stópek weźmie w opiekę Dom Samotnej Matki w Poczerninie, a przez to każdy, kto dołącza się do naszych działań – będzie mógł powiedzieć: to jest NASZ Dom Samotnej Matki – zaznacza ks. Tomasz Kancelarczyk.

Dom Samotnej Matki w Poczerninie potrzebuje pomocy. Do właściwego funkcjonowania placówki niezbędne jest przeprowadzenie gruntownego remontu.

– Teraz w okresie zimowym okazało się, że trzeba zmodernizować system centralnego ogrzewania. Rozumiemy, że to jest bardzo ważne, gdy na zewnątrz panuje mróz (…).  Sercem takiego domu z pewnością jest kuchnia. O tej, co jest obecnie, nie moglibyśmy powiedzieć, że jest kuchnią XXI w., a taka powinna być. Chcemy dokonać całkowitego remontu kuchni tak, aby służyła we właściwy sposób osobom mieszkającym w Domu Samotnej Matki. Pragniemy również, aby miejsca pobytu kobiet: ich pokoje, łazienki – były na właściwym poziomie, a kobiety, które tam trafią czuły się dobrze, bezpiecznie i – mimo trudnej sytuacji, w której się znalazły – także komfortowo – akcentuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. Działania Fundacji obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko.


RIRM

drukuj