twitter.com/ChurchInPoland

Ks. bp W. Śmigiel: Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, rodzinie i małżeństwie

Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, rodzinie i małżeństwie – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel w Watykanie. Biskup toruński wskazał na spuściznę Papieża Polaka podczas Eucharystii sprawowanej przy grobie św. Jana Pawła II w ramach wizyty „ad limina Apostolorum”.

W homilii ks. bp. Wiesław Śmigiel zauważył, że Jezus, posyłając Apostołów, przekazał im wskazania, jak mają postępować, ale też zapowiedział trudności i kryzysy.

Biskup toruński podkreślił, że „najważniejsze jest, aby w godzinie próby nie stracić wiary i nadziei oraz zawsze myśleć o Bogu”.

Przykładem takiej pięknej postawy jest św. Jan Paweł II, który zawsze był wierny Bogu – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel. Dodał, że liczne pomniki Papieża Polaka powinny być okazją do żywej pamięci o jego życiu i nauczaniu.

– Przypomnienia i ciągłego wprowadzania w życie domaga się nauczanie św. Jana Pawła II o Kościele, rodzinie i małżeństwie, jako związku kobiety i mężczyzny wspartym łaską sakramentu, nauczania o świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci, jego przesłania społecznego, a szczególnie jego ustawicznego wołania o pokój na całym świecie – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel.

Msza św. przy grobie świętego Jana Pawła II sprawowana była na dwa dni przed 43. rocznicą wyboru Papieża Polaka. Uczestniczyła w niej druga z czterech grup księży biskupów, składających wizytę w Watykanie.

W piątek przedstawiciele metropolii gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, wrocławskiej i poznańskiej zostaną przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka.

RIRM

drukuj