fot. pixabay.com

Ks. bp K. Nitkiewicz apeluje o szacunek dla miejsc kultu religijnego

O szacunek dla miejsc kultu zaapelował do przewodników i turystów ordynariusz sandomierski ks. bp Krzysztof Nitkiewicz. W komunikacie opublikowanym na stronie diecezji przypomniał, że świątynie są miejscami sakralnymi, w których należy zachować ciszę i gdzie obowiązuje stosowny ubiór.

„Podziwiając piękno architektury, obrazów i rzeźb, pamiętajcie, że każdy kościół jest przede wszystkim Domem Bożym i miejscem oddawania Bogu czci” – podkreślił ksiądz biskup.

„Zabronione jest: zwiedzanie świątyni podczas trwania nabożeństw; spożywanie wewnątrz: lodów, posiłków, napojów, żucie gum i rzucanie ich na posadzkę lub przyklejanie do ławek; wprowadzanie zwierząt; noszenie przez mężczyzn okrycia głowy” – czytamy w komunikacie.

Ks. bp Krzysztof Nitkiewicz zaznaczył, że wchodząc do kościoła należy zachować ciszę.

„W tym celu należy wyłączyć telefony komórkowe” – napisał. Dodał jednocześnie, że „w katedrze odtwarzane są nagrania, natomiast w innych miejscach wyjaśnień można udzielić przed świątynią”.

Przypomniał, że w świątyni obowiązują również zasady odnośnie stroju.

„Godny strój oznacza zakryte ramiona i plecy. Niedopuszczalne są krótkie spodenki, a w okresie pandemii należy mieć założoną maseczkę” – tłumaczy w komunikacie duchowny.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl