fot. PAP/EPA

Włochy: Od 18 maja Msze św. z udziałem wiernych – porozumienie rządu i Episkopatu

Od 18 maja we Włoszech odprawiane będą w kościołach, po dwóch miesiącach przerwy, Msze św. z udziałem wiernych. Porozumienie w tej sprawie zawarł w czwartek rząd z Konferencją Episkopatu.

Protokół podpisali w Kancelarii Premiera szef rządu Giuseppe Conte, minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese i przewodniczący Konferencji Episkopatu ks. kard. Gualtiero Bassetti.

W wydanym komunikacie premier Conte podkreślił, że środki bezpieczeństwa zapisane w protokole umożliwią powrót wiernych na Msze św.

W kościołach będzie obowiązywał nakaz zachowania dystansu społecznego i noszenia maseczek.

Wcześniej konferencja włoskich biskupów ostro zaprotestowała przeciwko temu, że Mszy św. nie przywrócono od razu w drugiej fazie epidemii, rozpoczętej 4 maja.

Podobne porozumienie w sprawie przywrócenia ceremonii religijnych Rada Ministrów ma podpisać także z innymi wspólnotami religijnymi, w tym ze społecznością muzułmańską i żydowską.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl