Kanonizacja zakonnika i misjonarza Junipero Serra

Ojciec Święty Franciszek kanonizował zakonnika i misjonarza Junipera Serrę. Papież sprawował Mszę św. przed bazyliką Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia w Waszyngtonie, największą świątynią w Stanach Zjednoczonych.

W uroczystej Eucharystii wzięło udział ponad 25 tys. wiernych.

W homilii Ojciec Święty przestrzegał przed popadaniem w apatię, która stopniowo staje się nawykiem z fatalną konsekwencją. Nasze serca są stopniowo odrętwiałe.

W tym kontekściep papież Franciszek pytał, co możemy zrobić, aby temu zapobiec? W jaki sposób możemy dokonać wzrostu radości Ewangelii i sprawić, aby zapuściła głębsze korzenie w naszym życiu?

– Wolność jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie posiada Ameryka. Jak przypomnieli nam moi bracia – biskupi Stanów Zjednoczonych – wszyscy są wezwani, aby być czujnymi. Właśnie jako dobrzy obywatele. Aby zachować i bronić tej wolności od wszystkiego, co by jej groziło albo przekreślało – powiedział Ojciec Święty.

Ojciec Święty Franciszek wygłosi dziś przemówienie w amerykańskim Kongresie.

W kolejnym dniu swojej pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych Papież odwiedzi także ośrodek charytatywny i spotka się z bezdomnymi. Na zakończenie dnia w katedrze św. Patryka odprawi nieszpory z duchownymi.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj