Franciszek ochrzcił ojca jednego z uczniów, którzy zginęli w katastrofie promu

W niedzielę w Sanktuarium Męczenników w Haemi Ojciec Święty spotkał się z biskupami Azji. W swoim przemówieniu powiedział, że dialog jest istotną częścią misji Kościoła w  Azji. Podkreślił, że punktem wyjścia każdego dialogu jest jasne poczucie tożsamości i zdolność do empatii.

„To żywa wiara w Chrystusa jest naszą najgłębszą tożsamością. Od niej zaczyna się nasz dialog i to nią mamy się dzielić szczerze, uczciwie i bezpretensjonalnie, w dialogu życia codziennego, w dialogu miłosierdzia oraz przy okazjach bardziej formalnych, jakie mogą się nadarzyć” – wyjaśnił Papież.

Ojciec Święty Franciszek wskazał także na zagrożenia ze strony współczesnego świata dla wyrażania naszej chrześcijańskiej tożsamości. Wskazał na relatywizm, który przysłania blask prawdy, powierzchowność, przez którą przestajemy się zajmować tym, co naprawdę ważne oraz pozorne bezpieczeństwo, jakie znajdujemy w skrywaniu za łatwymi odpowiedziami.

Wcześniej Papież Franciszek ochrzcił ojca jednego z uczniów, którzy zginęli w katastrofie promu „Sewol” – poinformował rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Uroczystość odbyła się w kaplicy nuncjatury (ambasady) Watykanu w Seulu będącej rezydencją papieża w czasie wizyty w Korei Południowej.

Lee Ho Jin przybrał imię „Franciszek” podczas obrzędu dokonanego przez papieża w języku koreańskim, przy pomocy towarzyszącego papieżowi podczas wizyty tłumacza, ks. Johna Chong Che Chona.Lee był jednym z grona kilkunastu członków rodzin ofiar i osób, które przeżyły katastrofę promu w kwietniu br., którzy w piątek spotkali się prywatnie z papieżem. Poprosił on wówczas Franciszka aby go ochrzcił a Papież się zgodził.

Według ks. Lombardiego, Papież ze szczególnym zadowoleniem przyjął prośbę dokonania obrzędu chrztu, ponieważ Kościół katolicki w Korei Południowej rozwija się tak szybko głównie dzięki dużej liczbie osób dorosłych przyjmujących co roku wiarę chrześcijańską.

Po uroczystości papież i nowo ochrzczony odbyli krótką rozmowę. „Jestem pełen uznania dla miłości i bliskości Papieża” – powiedział później Lee Ho Jin.

Associated Press podkreśla, że Franciszek dokładał wszelkich starań aby wyrazić poparcie dla rodzin ofiar zatonięcia promu. Rodziny domagają się niezależnego śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii. W katastrofie zginęło ponad 300 osób, w większości uczniów szkół średnich.

O godz. 9.30 czasu polskiego Ojciec Święty Franciszek sprawował Mszę Świętą na zakończenie VI Azjatyckich Dni Młodzieży w twierdzy Haemi. Transmisja w Radiu Maryja i Tv Trwam.

 

 

PROGRAM PIELGRZYMKI [KLIKNIJ]

RIRM

drukuj