Pielgrzymka kobiet do Matki Bożej Piekarskiej

W dorocznej pielgrzymce do Matki Bożej Piekarskiej przybędą dziś tysiące kobiet i dziewcząt z całego Śląska. W czasie tegorocznego pielgrzymowania wyrażą wdzięczność za kanonizację wielkich Papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.

O godz. 9.30 na Kalwarię wyruszy procesja z Cudownym Wizerunkiem.  Następnie o 10.00 rozpocznie się Msza św., której przewodniczył będzie ks. abp. Wiktor Skworc (metropolita katowicki), homilię wygłosi ks. abp Konrad Krajewski (jałmużnik papieski).

– Jestem przekonany, że ks. Konrad, który przez wiele lat był ceremoniarzem św. Jana Pawła II da świadectwo jego świętości. Był bowiem świadkiem wielu celebr, uczestniczył w wielu pielgrzymkach, które Ojciec św. Jana Paweł II odbywał. Jest świadkiem jego świętości doświadczanej za kulisami, w zakrystii, w sytuacjach kiedy jest przygotowanie do Liturgii, kiedy są sytuacje trudne, napięcia on na pewno może nam powiedzieć jak Papież wtedy reagował, jak działał uspakajająco, jak wprowadzał ład, pokój – powiedział ks. abp Wiktor Skworc.

Podczas piekarskiej pielgrzymki, w czasie której przypada wspomnienie św. Jacka, zostaną także ogłoszeni laureaci dorocznej nagrody Lux ex Silesia. Wyróżnione osoby, ukazują w swej działalności naukowej lub artystycznej wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska.

PROGRAM PIELGRZYMKI

Niedziela – 17 sierpnia

Wzgórze kalwaryjskie:

godz. 8.00 – Godzinki o NMP

godz. 8.30 – Modlitwa różańcowa

Bazylika:

godz. 9.30 – Przybycie kardynałów i biskupów, procesja na Kalwarię z obrazem Matki Bożej Piekarskiej

godz. 10.00 – Msza święta na Wzgórzu Kalwaryjskim pod przewodnictwem ks. abp. Wiktora Skworca, homilia: ks. abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski (Watykan)

godz. 14.00 – Godzina młodzieżowa

godz. 15.00 – Nieszpory maryjne i procesja do bazyliki

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl