(fot.PAP)

Jasnogórska modlitwa za ofiary katastrofy pod Szczekocinami

Dziś, dokładnie rok po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, pasażerowie pociągu oraz ich rodziny spotkają się na Jasnej Górze. Chcą razem pomodlić się w intencji 16 ofiar, które zginęły podczas tragicznego wypadku kolejowego. 

Dzisiaj mija rok od tragicznego wydarzenia jakie rozegrało się niedaleko Szczekocin. Rozpędzone pociągi TLK Brzechwa i InterRegio Matejko znalazły się na tym samym torze. Doszło do czołowego zderzenia. Rok po tragedii pasażerowie uczestniczący w wypadku nie zapominają o tamtych wydarzeniach.

W rocznicę katastrofy, o godz. 20.15 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze odprawiona zostanie Mszą święta w intencji ofiar. Swoją modlitwą, a przez to wyrazami wdzięczności, chcemy ogarnąć służby ratunkowe oraz przedstawicieli lokalnej społeczności, które tego pamiętnego dnia w jakikolwiek sposób pomagały poszkodowanym – mówi Łukasz Kmita, organizator uroczystości a jednocześnie pasażer, który 3 marca jechał pociągiem Interregio z Warszawy do Krakowa.

Po Mszy św. uczestnicy uroczystości wezmą także udział w Apelu Jasnogórskim. Wybór miejsca w którym mają spotkać się poszkodowani pasażerowie i ich rodziny nie jest przypadkowy. Częstochowskie Sanktuarium leży zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od miejsca tragedii.

Chcemy także podziękować przed Cudownym Obrazem za to, że nam – według Woli Bożej – udało się ocalić swoje życie. Pamięć i modlitwa za zmarłych – to nasze zobowiązanie wobec rodzin ofiar katastrofy – dodaje Łukasz Kmita.

RIRM

drukuj