Franciszek: Sakrament małżeństwa strzeże więzi między mężczyzną i kobietą

Podczas dzisiejszego spotkania z wiernymi na audiencji generalnej Ojciec św. Franciszek mówił o sakramencie małżeństwa, który uświęcony przez Boga strzeże więzi między mężczyzną i kobietą. Jest też  źródłem pokoju i dobra dla całego życia rodzinnego i małżeńskiego.

Mówiąc o małżeństwie mężczyzny i kobiety Ojciec św. odniósł się do wesela w Kanie Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu. Był to gest troski i życzliwości dla tej rodzącej się rodziny. Ten Chrystusowy znak zawiera przesłanie nieustannie aktualne. Jednak dziś jak zauważył Papież coraz mniej młodych ludzi się pobiera.

– W wielu krajach rośnie liczba separacji przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby dzieci. Trudność pozostawania razem – czy to jako małżeństwo, czy też jako rodzina – prowadzi z rosnącą częstotliwością i szybkością do zerwania więzi, a dzieci jako pierwsze ponoszą tego konsekwencje – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Życie bez ślubu to – jak zauważył Franciszek – życie przy „ograniczonej odpowiedzialności”.

– Rodzina znajduje się na szczycie wszystkich ocen zadowolenia wśród ludzi młodych; ale obawiając się popełnienia błędów wielu nawet nie chce o tym myśleć. Choć są chrześcijanami nie myślą o sakramentalnym małżeństwie, jedynym i niepowtarzalnym znaku przymierza, który staje się świadectwem wiary. Być może ten strach przed porażką jest największą przeszkodą w przyjęciu słowa Chrystusa, który obiecuje swoją łaskę jedności małżeńskiej i rodzinie – powiedział Papież Franciszek.

Dlatego nie należy się lękać zaprosić Jezusa na święto zaślubin. Chrześcijanie nie poślubiają się jedynie dla samych siebie zaślubiają się w Panu na rzecz całej wspólnoty, całego społeczeństwa – mówił Papież. Na zakończenie Ojciec św. pozdrowił przybyłych pielgrzymów, w tym naszych rodaków.

– Kochani dziękujemy dziś Bogu za świadectwo tak wielu małżeństw, które na całym świecie ufając łasce Pana i mocy wzajemnej miłości trwają w sakramentalnej jedności małżeńskiej. Wspierajmy modlitwą radą i pomocą narzeczonych aby mieli odwagę podjąć ryzyko tworzenia nierozerwalnego związku iż Bożym błogosławieństwem budować szczęśliwe rodziny – powiedział do Polaków Papież Franciszek.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl