Dyrektor Radia Maryja do pielgrzymów: bez Was by tego nie było!

o. Tadeusz Rydzyk CSsR podczas XXV Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę podziękował słuchaczom za trwanie i wsparcie dla rozgłośni. „Kochani, dziękujemy Wam wszystkim, bo bez Was by tego nie było!” – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

­Ojciec Tadeusz Rydzyk w podziękowaniach zwrócił się do Ojca Świętego Franciszka, który podczas spotkania z wiernymi na placu św. Piotra pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze.

­- Tyle razy powiedzieliśmy ,,dziękujemy bardzo” za bardzo wiele spraw, za dzisiejsze pozdrowienie. I za to, że przyjedziesz na Światowe Dni Młodzieży. A dla nas jest zadanie: abyśmy bardzo jasno poprosili wszystkich, młodzież, by ruszyli zamiast nad morze, w góry, czy za granicę, to do Krakowa – zachęcił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Marynia w podziękowaniach wymienił także osoby konsekrowane i duchownych, w tym licznie przybyłych na Jasną Górę księży biskupów.

– Wiadomo, że przewodniczy nam ks. abp Stanisław Gądecki. Jest z nami gospodarz ks. abp Wacław Depo.  Jest ks. bp Henryk Tomasik z Radomia, ks. bp Ignacy Dec ze Świdnicy, ks. bp Edward Janiak z Kalisza, ks. bp Stanisław Stefanek z Łomży, ks. bp Stanisław Napierała z Kalisza, ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz z Drohiczyna, ks. bp Ryszard Karpiński z Lublina, ks. bp Paweł Socha z Zielonej Góry, ks. bp Stefan Regmunt z Zielonej Góry – zdrowy, Bogu dzięki. Pamiętamy o ks. abp. Zygmuncie Zimowskim, który tu jest w osobie swojego sekretarza, i modlimy się o zdrowie dla niego. Pan Bóg go bardzo doświadczył. Jesteśmy z ks. Arcybiskupem. Ks. bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, ks. bp Adam Bałabuch ze Świdnicy, ks. bp Edward Frankowski z Sandomierza, ks. bp Antoni Długosz – Częstochowa, ks. bp Teofil Wilski z Kalisza i ks. bp Ireneusz Pękalski z Łodzi. Bóg zapłać. Bardzo dziękujemy! – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Swoje podziękowania założyciel Radia Maryja skierował także do obecnych na uroczystościach polityków, m.in. do premier Beaty Szydło, ministrów obecnego rządu, a także posłów, senatorów i eurodeputowanych. Wspomniał też prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który nie mógł pojawić się na jasnogórskich uroczystościach, ze względu na obchody ku pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.

– Chciał tu być pan Jarosław Kaczyński. Powiedział do mnie, że jest taki rytuał, że po Mszy św.  w Kościele Seminaryjnym, jadą na cmentarze (…) i nie zdąży. Ale jest obecny duchem. (…) Tyle, ile ten człowiek wycierpiał i dał z siebie, żeby Polska była Polską – i mam nadzieję nadal będzie to dawał, a Polska będzie Polską – to myślę,  że nikt w Polsce w naszych czasach. (…) Po prostu dla sprawiedliwości trzeba było to powiedzieć – mówił Dyrektor Radia Maryja.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR swoje podziękowania skierował także do przyjaciół Radia Maryja z zagranicy, m.in. z Niemiec. Na koniec, zwracając się do wszystkich obecnych na Jasnej Górze oraz radiosłuchaczy, Dyrektor Radia Maryja podkreślił: Dziękuję, bez Was by tego nie było!


RIRM

drukuj