(fot.http://www.drohiczyn.opoka.org.pl)

Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej

W sobotę 8 września w parafii Kamionna Koło Łochowa w powiecie węgrowskim odbędzie się  Diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony w diecezji drohiczyńskiej.

 

Hasłem tegorocznych dożynek jest : „ Czym jest człowiek, że o nim pamiętasz”, zaczerpnięte z ósmego rozdziału Księgi Psalmów.

Centralnym punktem uroczystości będzie Eucharystia celebrowana przez pasterza diecezji drohiczyńskiej, ks. bp Antoniego Dydycza, która rozpocznie się o godzinie 11.30.

 

Przed mszą świętą, o godz. 10.00 odbędzie się prezentacja wydawnicza i spotkanie z fotografem Adamem Bujakiem oraz prelekcja ks. dra Zenona Czumaja na temat historii parafii Kamionna i regionu.

W programie uroczystości jest również prezentacja i poświęcenie wieńców dożynkowych, ziarna siewnego, a także wręczenie diecezjalnych odznaczeń zasłużonym dla rolnictwa i regionu.

 

Na uroczystości zapraszają tamtejsi  mieszkańcy wraz z proboszczem parafii ks. Markiem Bielakiem  oraz diecezjalnym duszpasterzem rolników diecezji drohiczyńskiej ks. kan. Antonim Sieczkiewiczem.

Na diecezjalne dożynki, biskup drohiczyński Antoni Dydycz zaprasza również parlamentarzystów,  władze wojewódzkie, samorządowe, służby mundurowe, delegacje instytucji i szkół z pocztami sztandarowymi oraz grupy folklorystyczne.

 

Jak mówi ks. Artur Płachno, na dożynkach obecny będzie również papieski fotograf Adam Bujak.

„Zaprezentuje on swoje dwa najnowsze, szczególne albumy: „ Pożegnanie Ojczyzny”  – poruszający dokument papieskiego pożegnania z Ojczyzną w 10 rocznicę niezapomnianej pielgrzymki bł. Jana Pawła II do Polski w sierpniu 2002 r. oraz :  „ Łagiewniki. Szansa dla świata „.

Jest to publikacja wydana na jubileusz 10-lecia konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia.”- mówi ks. Artur Płachno

 

 

Wypowiedź ks. Artura:

Pobierz Pobierz

 

drukuj