Relikwie Świętego Gerarda Majelli w Tuchowie

Dziś w Tuchowie odbędą się uroczystości wprowadzenia do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej relikwii św. Gerarda Majelli- patrona i opiekuna matek. Uroczysta intronizacja relikwii odbędzie się podczas Małego Odpustu Tuchowskiego o godz. 19.00.

– Uroczystościom przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. dr Edward Nocuń CSsR, który przybędzie z Rzymu. Jest dyrektorem Archiwum Generalnego w Rzymie informuje o. Bogusław Augustowski, proboszcz tuchowskiego sanktuarium.

Św. Gerard Majella to patron matek oczekujących dziecka. Jest też patronem kobiet przeżywających problemy zdrowotne podczas ciąży. Do niego zwracają się małżeństwa, które z różnych racji nie mogą cieszyć się darem potomstwa.

– Święty Gerard żył zaledwie 29 lat, ale jego świętość, jego święte życie obfituje wieloma cudami i łaskami. Jest bardzo czczony w południowej Italii. Pragniemy również, aby w Polsce go czczono; zwłaszcza teraz, kiedy wiele małżeństw boryka się z brakiem potomstwa – dodaje o. Bogusław CSsR.

Od 2010 roku w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie wprowadzone zostało specjalne nabożeństwo do św. Gerarda Majelli w intencji matek w stanie błogosławionym i ochrony życia dzieci poczętych. Nabożeństwo odbywa się w każdy wtorek o godz. 18.30.

 

Wypowiedź ojca Bogusława Augustowskiego:

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj