Cud za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Drogę do kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki została otwarta. We Francji został wszczęty proces zbadania cudu za sprawą jego wstawiennictwa.

Cud będzie zadany w procesie kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego. W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. prof. Tomasz Kaczmarek, postulator, powiedział, że proces zbadania cudu za sprawą błogosławionego jest normalną procedurą. Jak dodaje – o szczegółach procesu będzie informowała na bieżąco Kuria Warszawska.

– Jest wiele przesłanek, że mamy do czynienia z autentycznym cudem, dlatego też biskup diecezji, gdzie zdarzył się domniemany cud, w uzgodnieniu z metropolitą warszawskim podjął decyzję, aby tę sprawę rozpatrzyć oficjalnie na drodze procesowej. To jednak nie przesądza o kanonizacji błogosławionego – powiedział ks. prof. Tomasz Kaczmarek.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko beatyfikowany został 6 czerwca 2010 r. w Warszawie. W sierpniu tego roku, na mocy dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej, bł. ks. Jerzy Popiełuszko został ustanowiony patronem NSZZ „Solidarność”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl