Był filarem polskiego Episkopatu

Ksiądz biskup Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki:

Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Majdański był bardzo mocnym filarem polskiego Episkopatu i ma dla Kościoła w Polsce ogromne zasługi. Był to hierarcha, który przeżył obozy koncentracyjne i doświadczył tam wiele zła. Po wojnie jako pasterz Kościoła i jako naukowiec był bardzo uwrażliwiony na sprawy ludzkiego życia i na sprawę rodziny.

Miał przekonanie, że życie ludzkie powstaje w rodzinie, jest w niej pielęgnowane przez wychowanie i, aby służyć życiu i rodzinie, założył Instytut Rodziny w Łomiankach. Był jego pierwszym dyrektorem. Wychował całą plejadę młodych teologów wyczulonych na sprawę ludzkiego życia i jego ochrony poczynając od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na tym polu zasługi Księdza Arcybiskupa Majdańskiego są naprawdę ogromne. Jego wypowiedzi na falach Radia Maryja, TV Trwam czy w „Naszym Dzienniku” są bardzo cenne i zachowują wielką aktualność. Myślę, że przyczynił się bardzo do pogłębienia teologii rodziny w Polsce. Nawet w ostatnich miesiącach, kiedy był już chory, śledził wszystko, co się w Polsce dzieje i ubolewał nad tymi dyskusjami, które toczyły się w parlamencie. Robił, co mógł, żeby zagwarantować ochronę życia w sposób prawny. Jesteśmy dla Niego pełni uznania i będziemy z Jego uwag, z tego testamentu, który nam zostawił w formie prac naukowych i wypowiedzi, korzystać.

not. PPT

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl