Młodzi Słuchacze Radia Maryja u Tronu Królowej na Jasnej Górze

Wspaniałe święto młodości! – Tak można określić spotkanie, które zgromadziło na Jasnej Górze tysiące młodych słuchaczy Radia Maryja, przybyłych ze wszystkich zakątków Polski a nawet z zagranicy, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia.

Była to IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę, która przybyła do Tronu Królowe Polski w sobotę, 15 września.

W programie pielgrzymki przewidziano, jak co roku, czas świadectw młodzieży i zaproszonych gości, inspirowanych słowami „Przypatrzcie się powołaniu waszemu”, które wybrano jako hasło pielgrzymki; koncert w wykonaniu znakomitych artystów (Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen”, orkiestra kameralna i połączone chóry młodzieżowe oraz Magda Anioł z zespołem).

„Niezapomniane przeżycia, wspaniałe treści, radosna atmosfera, głębokie świadectwa, świetna muzyka” – to tylko niektóre z wrażeń uczestników, wypowiadanych na gorąco, tuż po zakończeniu spotkania. „Za rok chcemy przyjechać znowu!” – z takim postanowieniem powracali do swoich domów. Znana jest już data przyszłorocznej pielgrzymki młodzieży: 14 czerwca 2008r.

Warto zapamiętać i zaplanować przyjazd.

O. Piotr Andrukiewicz CSsR

drukuj