Wzór człowieka modlitwy

CHINY

Mówi Jahn Lu Yi-fu,lat 25, prowincja Shandong:

– Jan Paweł II był wielkim Papieżem. Gdy wspominam moment Jego śmierci, rodzi się w moim sercu smutek nie do opisania. Ojciec Święty prowadził nas przez ponad 26 lat. Mimo że nigdy nie było mi dane się z Nim spotkać, zawsze będę nosił w swoim sercu obraz tego dobrotliwego starszego człowieka, który troczył się o nas, wiernych Kościoła w Chinach, jak ojciec. Dla mnie wielkość Jana Pawła II nie wypływa jednak z władzy, jaką dzierżył, ale z Jego miłości i gotowości służenia Kościołowi i jego wiernym. Często określa się Jana Pawła II jako Papieża Podróżnika – jako tego z Papieży, który odwiedził najwięcej z krajów, najczęściej podróżował samolotem czy też opublikował najwięcej encyklik. Ale to też nie jest dla mnie miarą Jego wielkości. Jan Paweł II jest dla nas wzorcem człowieka modlitwy – człowieka, który rozmawiał z Bogiem, nieustannie się modlił. W tym właśnie należy upatrywać wielkości Ojca Świętego – to modlitwa dała Mu moc miłości i zapał w służeniu innym. Bardzo troszczył się o nas, młodych ludzi. Poruszył do głębi serca młodych na całym świecie, dając im nadzieję i siłę. To On uświadomił nam, że nasza wartość wyraża się w tym, że Bóg nas kocha. Śmierć Jana Pawła II dla każdego chrześcijanina była smutnym przeżyciem; jednak od momentu, gdy Chrystus otworzył drzwi Papieżowi, możemy się radować, bo teraz w Niebiosach to właśnie Jan Paweł II wsłuchuje się w nasze modlitwy, a my, katolicy w Chinach i na całym świecie, z niecierpliwością oczekujemy dnia, w którym Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym.

Notowała i tłumaczyła Hanna Shen

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl