Beatyfikacja Sługi Bożego Jana Paweła II

1 maja w Niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II.

Uroczystej Eucharystii na palcu św. Piotra przewodniczył będzie sam Ojciec św. Benedykt XVI, który dziś podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem polskiego papieża. Tym samym formalnie zakończył proces beatyfikacyjny papieża polaka.

Ks. prof. Marek Chmielewski z Instytutu Teologii Duchowości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zwraca uwagę, że 1 maja jest terminem szczególnie wymownym.

 


Postulator zakończonego procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, ksiądz Sławomir Oder powiedział, że już teraz można zacząć czekać na cud, wymagany do następnego kroku, jakim byłaby kanonizacja polskiego papieża.

Tuż po ogłoszeniu dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II,
ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski i osobisty sekretarz Jana Pawła II powiedział „Santo Subito – spełnia się”.

W liście skierowanym do Benedykta XVI metropolita krakowski podziękował mu za wyznaczenie daty beatyfikacji.

 


Do beatyfikacji wybrano przypadek niewytłumaczalnego z punktu widzenia medycyny nagłego ustąpienia objawów choroby Parkinsona u francuskiej zakonnicy, która modliła się do papieża dwa miesiące po jego śmierci.

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się w czerwcu 2005 roku, dzięki decyzji Benedykta XVI. Ojciec Św. skorzystał z przysługującego mu prawa i uchylił regułę 5 lat, które muszą upłynąć od śmierci kandydata na ołtarze.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Podczas ceremonii pogrzebowej w Rzymie, zgromadzeni na Placu Świętego Piotra wznosili transparenty z napisem „Santo subito”, czyli „Święty natychmiast”.

Redakcja informacyjna Radia Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl