fot. katolikwspiera.pl

Odbudowa zniszczonego podczas trzęsienia ziemi kościoła św. Heleny w Turcji

4 stycznia br. rozpoczął się remont wnętrza kościoła św. Heleny w tureckim Izmirze, który 30 października ubiegłego roku został poważnie uszkodzony w wyniku trzęsienia ziemi. Kościół musiał zostać zamknięty, a parafianie zostali pozbawieni możliwości uczestniczenia w Mszy świętej.

30 października ubiegłego roku silne trzęsienie ziemi oraz tsunami zniszczyło wiele budynków, w tym także poważnie uszkodziło kościół św. Heleny.

Katolicy w Turcji mają ograniczony dostęp do świątyń katolickich. Na prawie 60 istniejących parafii katolickich, większość nie posiada swojego kościoła, przez co nabożeństwa sprawowane są w domach. Wspólnota katolicka żyje w ukryciu, gdyż oficjalnie nie jest uznana przez państwo i nie ma możliwości prowadzenia dzieł ewangelizacyjnych poza budynkiem kościoła.

„Prace wewnątrz przewidziane są na 8-9 tygodni, potem dopiero prace na zewnątrz. Ubezpieczyciel chciał wypłacić zaledwie 10 proc. odszkodowania. Od kilkunastu dni adwokat parafii podejmuje niezbędne kroki. Na razie pojawiła się szansa na ugodę. Dziękuję za cały wysiłek i trud. Polecam się modlitwie, bo trudny to czas”  – podkreślił ks. Dariusz Białkowski, proboszcz parafii.

Projekt można wesprzeć [tutaj].

katolikwspiera.pl/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl