Strasburg: Zgromadzenie Parlamentarne RE rozpoczyna sesję

W Strasburgu rozpoczyna się dziś pięciodniowa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Tematami dyskusji będą m.in.: przejrzystość i otwartość instytucji europejskich, zagrożenia dla uchodźców w Grecji oraz przemoc wobec migrantów, funkcjonowanie instytucji demokratycznych w Turcji.

Na marginesie obrad zaplonowano także rozmowy o Polsce.

Już poza programem posiedzenia ma się dziś odbyć konferencja dot. stanu demokracji w naszym kraju – zwraca uwagę poseł PiS Dominik Tarczyński, który z ramienia Sejmu weźmie udział w sesji.

Kolejny raz będzie dyskusja na temat demokracji w Polsce. To jest atakowanie Polski przez formę nieoficjalną, dlatego, że w ramach posiedzenia nie będzie dyskusji o stanie demokracji.  Opozycja wymyśliła sobie, że Pan Soros, jako finansujący będzie dyskutował z jednym z komisarzy z Rady Europy. Taka formuła jest możliwa. Można zorganizować sobie konferencję na której będzie się dyskutować na jakikolwiek temat. Nie ma tu żadnego wpływu politycznego, formalnego na funkcjonowanie Rady Europy ani państwa członkowskie, a jednak pod media dyskutować będziemy – podkreślił Dominik Tarczyński.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jest jednym organem doradczym Rady Europy. Zgromadzenie składa się z delegatów parlamentów poszczególnych państw członkowskich Rady i zbiera się co kwartał w Strasburgu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl