Obchody 30. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II w WSKSiM

Uroczysta Eucharystia o godzinie 12. 00 rozpoczeła obchody 30 rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Mszy św. przewodniczył o. rektor Krzysztof Bieliński, towarzyszyli mu duszpasterze akademiccy.

Radio Maryja a co za tym idzie WSKSiM jest w szczególny sposób powiązana z Ojcem św. Janem Pawłem II. W radiowej kaplicy znajduje się wiele pamiatek po naszym papieżu. Jedną z nich jest ornat, w którym celebrował Eucharystię w ojczyźnie następca św. Piotra. Dziś w tym samym ornacie Mszę św. odprawiał o. rektor toruńskiej uczelni.

W czasie uczelnianej Eucharystii dziękowano Bogu za dar minionego pontyfikatu. Dziekowano Maryi za niezwykłą osobe Karola Wojtyły. Jak pisał św. Ludwik Maria Grigon de Montfort w „Traktacie o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”: tylko Ona, ta przedziwna i cudwna Dziewica,działać może w połączeniu z Duchem św. rzeczy niezwykłe i nadzwyczajne. Życie Krakowskiego Kardynała następnie Biskupa Rzymu takim było. Dlatego też w czasie Mszy św. nie zabrakło wspomnień związanych z Papieżem- Pielgrzymem.

Po komuni św. uczestnicy Eucharystii udali się pod pomnik Sługi Bożego, by tam modlić się o jego rychłą beatyfikację. Następnie przy utworze „Jesus Christ you my life” zapalono znicze i złożono kwiaty. Na Mszy św. obecni byli także europosłowie Urszula Krupa i Witold Tomczak.

Kolejne punkty obchodów rocznicy wieczorem. O 20.30 studenci spotkają się na modlitwie różańcowej. Kolejno odśpiewają Apel Jasnogórski i będą trwać na nocnym czuwaniu do późnych godzin nocnych. Na ten czas do akademickiej Kaplicy Zawierzenia przewiezoina zostanie Ikona Matki Bożej Częstochowskiej, przed którą modlił się Jan Paweł II na Watykanie.


Agata Bruchwald
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl